Jak komunikovat s ovulační ženou

 

Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz, & Erik Hutter, erikhutter.cz

Žena v ovulační fázi je úplně jiná, než byla žena dynamická. V této fázi máte pro změnu co do činění se ženou v její nejženštější podobě, což přináší také změnu jejího zaměření na vztahy a emoce místo na věcnou stránku věcí a pragmatičnost.

Jak komunikovat s ovulační ženou

Ta dobrá zpráva nicméně je, že v této fázi je žena většinou velmi dobře naladěná a má přirozený sklon hledat win-win řešení a odpouštět.

Chcete-li si ženu získat – a to ať už ji teprve svádíte, nebo s ní už delší dobu žijete, anebo je to jen vaše kolegyně v zaměstnání či kamarádka – v této fázi ji chvalte a chvalte. Chvalte její vzhled, její nový účes, její krásné šaty. Chvalte její pracovní výkon. Chvalte na ní to, čeho si vážíte jako její muž a partner.

V této fázi totiž žena chválu nevnímá jako manipulaci a bude ji i vnitřně bez problémů přijímat a věřit jí. Výsledkem pro vás je, že částečně tak získáváte u ženy body a částečně tak docílíte posílení toho, co chválíte.

Jako nyní již zkušený cyklický muž už totiž dobře víte, že v premenstruační fázi je žena mnohem více nesebevědomá a jakoukoli chválu vnímá negativně a s podezřením (například proto, že na svém vzhledu vidí díky svému premenstruačnímu kritickému oku spoustu nedostatků a vad). Dobře míněná a dobře mířená pochvala v ovulační fázi, kdy jí žena skutečně věří a sama sebe vidí jako krásnou a skvělou, totiž následně posiluje její sebevědomí v premenstruační fázi!

Funguje to jako pozitivní afirmace: Říkejte jí, že je krásná a sexy v ovulační fázi a záhy zjistíte, že se vnímá jako krásná a sexy i v premenstruační fázi (a vůbec ve všech fázích) – i když s tím ještě před pár měsíci měla problém. A když si to sama myslí, také se podle toho chová a tlaky fáze premenstruační jsou rázem menší.

V OVULAČNÍ FÁZI ŽENY CHVALTE –
POSÍLÍTE TÍM JEJICH SEBEVĚDOMÍ I V PREMENSTRUAČNÍ FÁZI.

Při komunikaci se ženou v ovulační fázi můžete také využívat faktu, že je velmi empatická a chce vám naslouchat. Pokud vás tedy něco trápí, ať už v zaměstnání, nebo protože řešíte nějakou osobní záležitost, máte v ovulační ženě skvělou vrbu, která vás vyslechne a utěší. Na rozdíl od předchozí fáze nebude mít žena tendenci chodit do souboje, ale bude s vámi soucítit a bude vám chtít pofoukat bolístky a rány.

V ovulační fázi ženy chvalte!

Tato fáze je výborná i pro řešení dlouhodobějších partnerských problémů, protože ženě jde primárně o to, aby zůstala zachována harmonie ve vašem vztahu, a bude ochotna hledat řešení, která vás budou respektovat. (Pozor ovšem na to, je-li vaše žena až příliš „hodná“ – může mít pak tendenci řešit problémy všech ostatních a zapomínat sama na sebe.) V této fázi jsou sice ve hře emoce, ale většinou jen ty pozitivní, a pokud žena brečí, je to spíš z pocitu štěstí a lásky.

Komunikační zádrhele můžou vyvstat, pokud máte se svou ženou spor stran dětí nebo svatby: ona potomky nebo sňatek chce – a vy zatím ne nebo vůbec ne. Jestliže je toto téma mezi vámi žhavé, v této fázi ho rozhodně nevytahujte, hráli byste na příliš citlivou strunu.

Chystáte-li se svou milovanou požádat o ruku, zvolte si na to ideálně právě toto období. V premenstruační fázi se totiž jakákoli dobře míněná nabídka k sňatku setká spíše s kritickým ohlasem, v menstruační fázi to bude vaší partnerce úplně jedno, protože její únava a ponor do sebe budou silnější, a v dynamické fázi hrozí, že vás odvede k oltáři už zítra. Pokud svou milovanou požádáte o ruku v ovulační fázi, užijete si to oba naplno a se všemi krásnými emocemi, které k tomu patří.

K partnerské komunikaci vhodné pro tuto fázi patří také vášnivé sms, romantická vyznání, květiny beze slov a jemné a letmé polibky postupně přecházející ve vášnivější.

KDY JSTE NAPOSLEDY POSLALI
SVÉ ŽENĚ VÁŠNIVOU SMS?

Objevte tipy a triky pro komunikaci se ženami s knihou Návod na ženy!

V zaměstnání komunikujte se svými kolegyněmi nebo podřízenými v ovulační fázi tak, že budete akceptovat jejich potřebu si povídat a být s druhými lidmi. Zadávejte jim proto úkoly, které vyžadují komunikaci s lidmi a péči o druhé. Telefonní hovory s klienty, osobní schůzky s klienty nebo s obchodními partnery, na to všechno budou ženy v této fázi slyšet a ochotně taková zadání vykonají.

Velmi vhodné je přitom hrát na emoce a zdůrazňovat téma vztahů (pozor, v dynamické fázi byly klíčovými pojmy slova „výzva“, „akce“ a „výkon“). S tím také souvisí fakt, že komunikace se ženami v ovulační fázi bude i v pracovní oblasti výrazně méně racionální, logická a věcná, než byla ve fázi dynamické. Úkoly, které vyžadují logické myšlení a také strukturované a systematické řešení si proto nechejte až na fázi následující, tedy premenstruační.

Celkově v ovulační fázi platí, že je to fáze, ve které je žena komunikaci velmi nakloněna a bude empatická, chápavá a bude mít touhu vyhovět a pomoci.

(Tento článek je úryvek z knihy Návod na ženy.)

 

* * *

Chcete se dozvědět, jak
správně a efektivně komunikovat se ženami
i v ostatních fázích měsíce?

Napoví vám kniha Návod na ženy!

Návod na ženy by rozhodně neměl chybět ve vaší (nejen) partnerské knihovničce!
 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje