Jak být celý měsíc v pohodě

text © 2014 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Kreativní - premenstruační fázeJeště před třemi lety bych ani já sama nevěřila. Nevěřila bych sobě a svému tělu. Nevěřila bych, že se můžu na svoje tělo spolehnout, že se sice týden co týden mění, ale že to za měsíc bude zase stejné. A že si podle něj můžu plánovat veškeré aktivity tak, abych je zvládla co nejlíp a cítila se přitom skvěle.

V té době jsem už pracovala s cykličností. A zapisovala si do měsíčních hodin své každodenní proměny. Ale něco mi chybělo. Chyběla mi možnost srovnání mých proměn z měsíce na měsíc. A tak vznikla Cyklická mapa, která mi umožnila vidět čtyři měsíce svých proměn vedle sebe.

Ta změna byla markantní. A umožnila mi uvěřit. Umožnila mi uvěřit tomu, že:

 • … i když se v době menstruace cítím velmi unavená a ospalá a nic se mi nechce dělat, zase přijde čas, kdy nebudu moci dospat a elánu a chuti do práce budu mít na rozdávání. Nemusím se bát, i když se teď momentálně cítím jinak – mizerně. Zase to přijde. Moje energie se mi zase vrátí.
 • … i když mě v dynamické fázi zajímá ze všeho nejvíc práce, zatímco děti, muž, pes i domácnost jdou trochu stranou, za týden jim to všechno vrátím a počítače si několik dní ani nevšimnu.
 • … i když si počítače v ovulační fázi ani nevšimnu, zase všechno dohoním, až se moje energie překlopí do silně fokusované, systematické a dokončovací premenstruační fáze.
 • … i když se mi zdá, že celý svět je špatně a všechno se hroutí a nic se mi nedaří a napadají mě jen samé negativní myšlenky, znovu přijde okamžik, kdy se budu cítit naprosto sebejistá, sebevědomá a plná optimismu a energie. Je to jen fáze a zase to přejde.
 • … i když se mi zdá, že mi lezou na nervy moji nejbližší, které mám přece tolik ráda, a jsem na ně protivná a křičím a chci být sama, o dva týdny později je budu milovat nejhlubší láskou a budu se chtít věnovat jenom jim.
 • … i když mám pocit, že nemám chuť se milovat a všechno je důležitější než můj muž, vím naprosto přesně, že je to jen pár dní v měsíci, kdy ztratím chuť a city, protože je pro mne důležité věnovat se sama sobě – abych pak byla pro svého muže o to přitažlivější, protože budu v pohodě, odpočinutá a zase plná síly.

Uvěřila jsem, že se mé fáze a mé schopnosti a dovednosti, způsoby myšlení a jednání s mým okolím, mé chutě, mé city a nálady, moje energie a stavy únavy pravidelně střídají a že je možné se na ně spolehnout.

A co mi to přineslo?

 • Úplně a zcela zmizely jakékoli projevy premenstruačního syndromu.
 • Moje menstruace je naprosto pohodová, ani o ní nevím.
 • Jsem mnohem víc v klidu a pohodě a mám mnohem víc energie.
 • Cítím se sebejistější a sebevědomější po většinu měsíce.
 • Zvládám toho mnohem víc, a to jak v pracovní oblasti, tak celkově.
 • Jsem mnohem efektivnější a tvořivější.
 • Objevila jsem řadu svých nových, nečekaných a netušených schopností.
 • Přijala jsem samu sebe a cítím se díky tomu skvěle.
 • Mám mnohem větší radost ze všeho, co dělám.
 • A výrazně se zlepšily mé vztahy s mým okolím, protože znám potřeby svých fází a dokážu o nich jasně komunikovat.

* * *

Chcete to taky?
Chcete skutečnou pohodu do svého života?
Nové schopnosti, o kterých jste dosud nevěděly?
Víc energie?
Lepší vztahy?

* * *

Tak to vyzkoušejte taky. Začněte pozorovat svůj cyklus,
začněte ho respektovat a začněte se jím řídit. Vrátí se vám to!

 

CHCI BÝT CELÝ MĚSÍC V POHODĚ!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE NAPLNĚNÝMI,
ÚSPĚŠNÝMI A ŠŤASTNÝMI ŽENAMI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

1 Komentář

 • Petra

  Odpověď Odpovědět Neděle - 8. listopadu, 2015

  Dobrý vecer, zakoupila jsem si knihu, je úžasná. Chci se zeptat, jak s ni pracovat, když můj cyklus trvá déle , klidně i 40dni. Dekuji za info.
  Petra :)

Napište komentář

* Povinné údaje