Ivanka a Martin Lukschalovi: Naší vášní je argentinské tango

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Cest vášně

img_8282

Máte pocit, že už jste příliš staří na to, abyste šli za svou vášní? Tak to se tedy velmi mýlíte! Ivanka a Martin Lukschalovi jednu ze svých vášní objevili, když jim bylo 55 let. Až tak relativně pozdě objevili – argentinské tango.

Dnes je jim (přes) 70, žijí spolu už 55 let a tango nejen 15 let tančí, ale také ho nějakou dobu i učí… A přitom se i nadále stále vášnivě milují i hádají a svou vášní k tangu i k životu inspirují tím stovky dalších lidí.

V tomto díle Cest vášně se krom mnoha jiných věcí dozvíte, čím se argentinské tango liší od klasického tanga, v čem je jeho kouzlo a proč mu Ivanka s Martinem propadli.

 

Ivanka a Martin Lukschalovi – Naší vášní
je argentinské tango

07_ivankamartin

Video si můžete pustit kliknutím na obrázek nebo na tento link.

 

Co jsou Cesty vášně?

Cesty vášně jsou příběhy lidí, kteří dokázali najít odvahu vydat se za tím, co je v životě nejvíc naplňuje a baví. Kteří pochopili, že je to jejich bytostné právo být šťastní a spokojení, žít úžasný život a dělat skvělou práci, ve které se realizují. Kteří dokázali překonat počáteční obtíže a přestali mít panickou hrůzu z budoucích výzev, jež přináší vykročení za hranice „obyčejného, normálního života“.

Jsou to ale lidé úplně stejní jako vy. Mají děti, platí účty a žijí třeba v paneláku. Cesty vášně nevedou totiž jen po zahraničních plážích a rozhodně nezačínají bohatým strýčkem v Americe. Cesty vášně začínají u každého jednotlivého člověka, který si řekne: „Už dost! Už nechci jít proti sobě, být v zaměstnání, které mě nebaví, jen kvůli vydělávání peněz. Chci dělat to, co mě doopravdy baví. Vím, že to bude něco stát a cesta nebude lehká. Ale už nemůžu dál žít ten život, který jsem doposud žila. Chci být sama sebou, chci ctít sama sebe, chci jít za voláním své duše po tom, abych se realizovala, se všemi těmi talenty, které mi byly dány.“

 

Další díly videoseriálu Cest vášně najdete tady u nás,
na blogu Cyklické ženy®.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A VÁŠNÍ! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje