Cyklické putování s dětmi? Ano!

text a foto © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Před několika dny jsem se vrátila z první letošní cyklické pouti a jsem znovu nadšena. Kráčet úžasnou krajinou s úžasnými ženami, cvičit tak tělo a zároveň si povídat o tom, co naplňuje naše duše a srdce, mě prostě miluju a to mi dává smysl.

Tentokrát bylo ale něco trochu jinak. Nejenže jsme tam měly ještě dva psy (přesněji řečeno dvě fenky) – ale taky historicky nejmladší účastnici, tříletou Klárku.

Trasa naší pouti sice nebyla úplně dlouhá, ale taky nebyla ani úplně krátká, a tak jsem se trochu bála, jak to Klárka a její malé nožičky zvládnou.

Moje obavy byly zbytečné. Gumáky zajistily, že jsme nemusely řešit žádnou z kaluží, které tam zůstaly po předchozí průtrži mračen, a na zpáteční cestě Klárka mamince Evě usnula v šátku.

Klárka nám navíc poskytla něco, co si dospělé ženy většinou málokdy dovolí – hrát si, blbnout, skákat v kalužích, u studánky konverzovat se sochou a dávat jí napít, protože přece musí mít na tom sluníčku taky žízeň…

Prostě úplně jiná perspektiva, na kterou jsme my dospělí už dávno zapomněli.

A tak mě napadlo, že když to dala Klárka, že by to mohly dát i jiné děti! Takže:

Jestli jste maminky a nemáte kam odložit děti, a přesto se toužíte zúčastnit nějaké cyklické akce, přijeďte s nimi na nějakou další cyklickou pouť (aktuální termíny najdete v kalendáři cyklických akcí).

Trasa je asi 9 km, většinou po rovině, s krásnými výhledy, borůvkami, jahodami, malinami, šiškami a kalužemi a v polovině trasy je zastávka u překrásné romantické studánky, kde vždycky odpočíváme, děláme rituál a v případě velkého horka se i koupeme.

 

 

A co na pouť říkají Eva a Klárka?

Cyklická pouť s Danou-Sofi mě lákala už dlouho, ale protože jsme s Klárkou stále dost propojené, nemohla jsem někam odjet na několik hodin a nechat ji jinde. Když jsem pak dostala možnost pouť absolvovat i s ní, nadchlo mě to. Nikdy jsme na takové túře s Klárkou nebyly, tak jsem z toho měla trochu obavy, ale zvládla to úžasně, chodila a objevovala krásy lesa užívala si „tet“ i pejsků, kteří šli s námi. Když potřebovala, nesla jsem ji v šátku, což vzhledem k terénu nebyl problém. Celá pouť se pro nás dospělé odehrávala v duchu smíchu a objevování světa skrz nezatížené oči nejmladší účastnice, stejně jako otevírání třináctých komnat a ženského sdílení a podpory. Moc děkuji Sofi za možnost absolvovat pouť i s Klárkou a doufám, že nebyla poslední.“

Eva Jakešová, sebe-vedoma.cz

jv   yldkrzj

Klárka

Chcete taky na dětskou pouť?

Hlídejte si termíny našich akcí
nebo nám napište na kurzy@osule.cz!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI HO I S DĚTMI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje