Chci žít cyklicky – ale nevím, jak na to

Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Chcete vědět, jak žít cyklicky?Na svých kurzech a při svých konzultacích se nejčastěji setkávám se třemi otázkami, které mi kladete:

1. Přečetla jsem si Cyklickou ženu, chci žít cyklicky, ale nevím, jak prakticky na to.

2. Ráda bych žila cyklicky, ale nemám menstruaci (protože beru HA, kojím, jsem po operaci, jsem v/po přechodu apod.) – jak poznám své fáze?

3. Mám bolestivou/nepravidelnou/silnou menstruaci – co s tím?

Skutečná pravda je, že odpovědi na tyto otázky si máte ve svých rukách vy samy – ale pravda je taky, že se občas hodí průvodce nebo nějaká praktická pomůcka… Klíčem ke všem těmto otázkám je totiž poznání vlastního cyklu.

Ano, spoustu věcí se totiž můžete dozvědět z knihy Cyklická žena nebo z Návodu na ženy nebo z mých seminářů, ale každá žena je jedinečná, a proto:

– cyklus každé z nás je jedinečný,
– potřeby každé z nás jsou jedinečné,
– osobnost každé z nás je jedinečná,
– každá žijeme v jiném pracovním i osobním světě,
projevy našich fází individuálně ovlivňují ještě další faktory, jako stres nebo nemoc, braní léků, cestování apod.

Takže svůj cyklus a to, jak podle něj žít a plánovat si osobní i pracovní záležitosti, nejprve musíte objevit.

A právě z těchto důvodů vznikla už před lety jedna velmi praktická pomůcka, která vám může skvěle pomoci. Ta pomůcka se jmenuje Cyklická mapa je to vlastně takový velmi jednoduchý soubor pracovních listů, do kterých si píšete, jak během svých dní, svých fází a svých měsíčních cyklů fungujete – a díky tomu pak jasně vidíte, že vaše nálady, chutě, schopnosti, libido, energie, aktivita nebo pasivita atd., to všechno se proměňuje p-r-a-v-i-d-e-l-n-ě.

Cyklické mapě stačí věnovat denně pět minut, nejlépe vpodvečer nebo před spaním a po dvou třech měsících se vám začnou vylupovat všechny vaše pravidelné proměny, které jste doposud považovaly za naprosto náhodné.

Proč to tak je? A proč je nutné si to psát? Plus minus 28 dní našeho cyklu je totiž příliš dlouhá doba, abychom si pamatovaly, že daná věc se minulý měsíc odehrála přesně ve dni 21 jako tento měsíc. Cyklická mapa vám to ale ukáže naprosto neomylně.

„Já jsem tomu nevěřila, ale teď to vidím naprosto jasně – a hlavně, můžu se na to fakt při plánování spolehnout,“ říkají mi ženy.

cyklická mapa

Takže tedy k odpovědím na vaše otázky:

1. Cyklická mapa vám pomůže žít cyklicky, protože díky ní poznáte svůj cyklus, své proměny, potřeby svých fází – a budete podle toho moci plánovat pracovní aktivity i osobní život.

2. Cyklická mapa vám pomůže s cyklickým životem i v případě, že nemáte menstruaci, protože vám jasně a jednoznačně odhalí další věci, podle kterých můžete poznat svoje fáze, i když nekrvácíte. Jsou to proměny nálad, proměny energie, chuti na jídlo nebo na sex, chuti do práce, pasivita nebo aktivita… – tohle všechno najednou ve své mapě uvidíte.

3. Vaše menstruace se může výrazně zpravidelnit nebo zklidnit, protože práce s Cyklickou mapou vás nasměruje k tomu, že si začnete víc všímat svého cyklu i svého těla – a to je často ten důvod, proč o sobě menstruace dává nepříjemně vědět: Ignorujete svoje potřeby, a to zejména potřebu odpočinku. S mapou uvidíte jasně, že když si během menstruační fáze odpočinete, v dalších fázích hravě doženete všechno, co je třeba, a navíc budete mít mnohem víc energie.

 

A pozor! Cyklická mapa může pomoci i mužům, protože pokud s ní budou ženy okolo nich pracovat:

– budou pak se svými partnery i ostatními muži okolo moci příměji a jasněji komunikovat o svých potřebách,
– budou vědět, kdy potřebují pomoci nebo kdy chtějí být samy,
– budou pohodovější a budou mít víc energie,
– budou kreativnější a flexibilnější.
– v zaměstnání budou efektivnější – a muži budou vědět, jaké úkoly jim kdy zadávat nebo jak s nimi kdy komunikovat,
projasní se atmosféra mezi partnery: už tam nebude takové to „něco se děje, ale já nevím co a ona to nechce říct“.
 

Vyzkoušejte – a uvidíte sami. Poznat sama sebe vždycky stojí za to!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje