Blanka Vun Kannon: Když ložnice sabotuje vášeň v partnerském vztahu

Blanka Vun Kannon / foto © archiv Blanky Vun Kannon a pixabay.com

Věděli jste, že každá věc, kterou máte v ložnici, na vás a vašeho partnera působí? Že může přímo ovlivnit, jak se vy nebo on/ona cítíte a zda máte chuť na vášnivé chvíle, nebo vůbec ne?

KDYŽ LOŽNICE NABÁDÁ K PRÁCI, NIKOLI K VÁŠNI

Chcete-li vášnivý sex, nenoste si do ložnice žehlení;-)

Pokud první, co večer v ložnici vidíte, je hora nevyžehleného prádla nebo zapnutý notebook, tak váš mozek okamžitě přepne. A to do racionálního módu, kdy se vám můžou začít vybavovat nedokončené věci do práce nebo v domácnosti.

V horším případě se objeví i pocit viny, že jste něco neudělali. Že nemáte hotovo.

V tom nejhorším případě se do té hory prádla pustíte… A na vášeň a dovádění už můžete zapomenout úplně… A tím pádem i váš partner.

HRAVOST A POZITIVNÍ EMOCE AKTIVUJÍ VÁŠEŇ

Vše, co v ložnici máte, totiž ovlivňuje vaše: emoce (pozitivní či negativní), stav mysli (racionální či hravý), stav těla (únava nebo přiliv energie).

Pokud vás něco v ložnici byť jen podvědomě stresuje, připomíná vám práci, unavuje už jen při pomyšlení (nevyžehlené prádlo), tak je o to těžší se opravdu uvolnit.

Uvolnění je ovšem základem vášně, hravosti a smyslnosti!

MÍSTO, KDE SE MŮŽETE ODDAT PARTNERSKÉMU DOVÁDĚNÍ

Ložnice je v celém vašem příbytku tím hlavním symbolem partnerského vztahu, vášně a intimity.

Ostatní místnosti v bytě, jako kuchyň nebo obývací pokoj, jsou přístupné návštěvám. V nich často nemůžete být úplně sami sebou, v těchto místnostech chcete mít prostor i pro vnější svět.

Proto je důležité mít doma jedno místo, kde byste měli mít možnost se opravdu uvolnit, být sami sebou, moci se oddávat se snění – taky a partnerskému dovádění. A tím místem je právě vaše ložnice.

Ložnice je místo, které by vás mělo v intimním vztahu maximálně podporovat, nikoli blokovat.

A tak pokud máte chuť oživit či více podpořit vášeň ve vašem životě, je důležité z vaší ložnice odstranit tzv. sabotéry vášně, tedy věci, které by mohly vášni bránit. Z mé praxe v oblasti feng shui jsou to nejčastěji následující tři kategorie věcí.

3 NEJČASTĚJŠÍ SABOTÉŘI VÁŠNĚ V LOŽNICI

Sabotér vášně č. 1 – Elektronika

Elektronika a vášeň nejdou dohromady

Veškeré moderní technologie, jako notebooky, mobily, tablety nebo televize mají tendenci vás odvádět z přítomného okamžiku. Přesouvají energii z těla do hlavy, mentálně vás aktivují. K partnerské vášni ale potřebujete mít především aktivované své tělo a smysly. Příliš aktivní mozek je zábranou uvolnění.

Existují výjimky – například podívat se v ložnici s partnerem na notebooku na romantický film může být velmi vášeň podporující. Ale pokud na notebooku doděláváte vy či partner ještě v jedenáct večer pracovní úkoly, tak to pro váš vztah může být celkem kontraproduktivní.

Řešením je udělat s partnerem dohodu, za jakých podmínek může elektronika v ložnici být. Například, že do 22.00 je to ok, ale po tomto čase už musí z ložnice pryč.

Sabotér vášně č. 2 – Věci spojené se starostmi, povinnostmi a financemi

Tyto věci mohou být například šanony se složenkami, bankovní výpisy, dokumenty k vaší hypotéce, dokumenty k jakémukoli soudnímu či kárnému řízení (probíhajícímu nebo už ukončenému), firemní manuály a jiné dokumenty spojené s prací, rozdělané domácí práce, jako žehlení, šití atd.

Nic z toho není v ložnici právě ideální. Tyto věci vás můžou podvědomě stresovat, vytvářet negativní emoce a bránit tak uvolnění.

Dejte si proto tu práci a najděte těmto věcem místo někdo mimo vaši ložnici.

Uvidíte, že pocítíte změnu! Pokud tyto věci v ložnici musí být z prostorových důvodů, tak je mějte co nejdále od postele, nejlépe ve skříni nebo zásuvce. Ta nejméně ideální varianta je, že jsou dokumenty uložené na viditelném místě, například na polici nebo stole. Pak je dobré je na noc zakrývat látkou. Když ta látka bude mít třásně, tak vám naopak k vášni dopomůže.

Sabotér vášně č. 3 – Fotky kohokoli jiného než vás a partnera

Fotky obecně mají obrovskou sílu, a jejich síla je v ložnici ještě umocněná díky tomu, že na vás působí po dobu spánku. Fotky totiž dokážou znásobit vaše emoce a vyvolat i hluboko uložené vzpomínky.

Jaké fotky v ložnici nemít? Například fotky dětí, protože vás utvrzují v roli rodiče, nikoli milence. Pokud máte v ložnici krásnou rodinnou fotografii s dětmi, dejte ji do kuchyně nebo do obývacího pokoje. Na její místo dejte partnerskou fotografií bez dětí.

Nevhodné jsou dále fotky vašich nebo partnerových rodičů, protože vás utvrzují v roli dítěte svých rodičů nebo v roli snachy či zetě. Ložnice je vaším intimním prostorem a pohled na fotku tchána či tchýně na nočním stolku vás může při vášnivém dovádění zchladit.

Jakou fotky tedy nejlépe v ložnici mít? Doporučuji výhradně fotky vás a vašeho partnera. A to pouze šťastné fotky, které na vás působí pozitivně. Ideální jsou například svatební fotky nebo záběry ze společné dovolené, která se opravdu vydařila.

Vášeň v ložnici podporují i ty správné fotky...

článek byl převzat z blogu Škola Harmonie


Blanka Vun Kannon inspiruje druhé, jak si vytvořit harmonický domov i život pomocí vlastní intuice a vnitřní moudrosti. Autorka e-booku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii a knihy Návrat domů: Jak být šťastná a plná sil ve 21. století.

Certifikovaná poradkyně feng shui, Soul Coach a lektorka působící v USA a ČR. Je dlouhodobou studentkou americké léčitelky s indiánskými kořeny Denise Linn, jejíž učení předává dál.

Blanka založila vzdělávací platformu Škola HARMONIE a do Čech přinesla také program Šťastnější za 28 dní – Soul Coaching. Se svým manželem Davidem žije ve státě New Jersey a několikrát za rok přijíždí do České republiky.

Blance můžete psát své dotazy na: blanka@skola-harmonie.cz.


Stáhněte si také zdarma Blančin e-book 5 věcí, které změní váš život k lepšímu. (A pokud ho náhodou máte z minulých let, stáhněte si ho znovu, protože ho Blanka významně vylepšila a rozšířila!)

Blanka Vun Kannon – Návrat domů

Blančin e-book zdarma ke stažení zde.


Blanka Vun Kannon – Návrat domů

Objednejte si u nás hned teď
Blančinu knihu Návrat domů!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje