Blanka Vun Kannon / foto © archiv Blanky Vun Kannon a pixabay.com
Když jsem Lindě řekla, že by se její postel měla otočit, moc jsem nedoufala, že se do toho pustí… Paní profesorka v penzi, štíhlá jako proutek, nevypadala, že by to zvládla sama.
Nechtělo se jí do toho. Nejdříve by musela sehnat nějaké silné chlapy. Ti by vynesli z ložnice velkou černou komodu, která momentálně stála na místě, kam se měla postel otočit.
Zkrátka bylo to komplikované.
KDYŽ JE POSTEL PROBLÉM
Zdůraznila jsem jí, aby o tom přesto uvažovala… Její postel měla jeden zásadní problém:
Místo toho, aby byla přisunutá čelem ke zdi a dávala tak Lindě symbolickou oporu v zádech, byla otočená a ke zdi přiléhala bokem. Za Lindinou hlavou tak bylo prázdno. Nic. Metr prostoru a pak dveře do komory.
Kdysi jí někdo poradil, že má spát orientovaná s nohama na východ. Tak si postel otočila, v dobré víře, že jí to bude dělat dobře.
Při spánku je důležité mít za hlavou zeď,
nebo alespoň čelo postele.
Jenže Lindin život se nevyvíjel moc skvěle. Měla pocit, že je na všechno sama, že nemá v životě oporu. A to byl vlastně i důvod, proč si mě zavolala. Chtěla, abych se podívala na její dvoupokojový byt z pohledu Feng Shui a zjistila, jestli ji doma něco neblokuje.
POSTEL – NEJVĚTŠÍ SYMBOL VAŠEHO ŽIVOTA
Uběhly měsíce a Linda se neozývala… Až jednou od ní přišel nadšený mail. Otočila postel, jak jsem jí poradila!
„Poprvé po mnoha letech mám pocit, že mám v životě oporu,“ psala.
„Konečně můžu v posteli pohodlně číst, rozjímat nebo si psát do deníku. Nic takového jsem v minulých 25 letech nemohla – neměla jsem za zády žádnou oporu,“ pokračovala Linda v popisu, jak jí otočení postele změnilo život.
Měla jsem obrovskou radost, ale zároveň mě nepřekvapilo, že je Linda tak nadšená.
Není v příbytku většího symbolu pro život, než postel. A to nejen proto, že v ní často život vzniká a občas se i rodí. :-) V posteli strávíte jednu třetinu svého života. Těch přibližně 27 let, které celkem ve své posteli strávíte (při průměrném věku 81 let), má svoji sílu.
Opravdu se vyplatí věnovat místu, kde trávíte tolik času, svou pozornost!
Následující 3 feng shui tipy i vám pomůžou si ujasnit, jak vaši postel správně umístit.
3 FENG SHUI TIPY PRO VAŠI POSTEL
Tip č. 1: Mějte čelo postele u zdi
Pro pocit naprostého bezpečí a uvolnění při spánku je důležité, aby nás zezadu chránila zeď, či alespoň čelo postele. Pokud máte postel pod oknem, pak je důležité mít silné závěsy. Ty každý večer přes okno rozprostřete, abyste odstínili hluk z venku a vytvořili symbolickou zeď.
Úplně nejideálnější je mít za hlavou dvojnásobnou oporu: jak zeď, tak také vysoké čelo samotné postele (dřevěné, polstrované atd.).
Tip č. 2: Postavte postel (a tím sami sebe) do pozice síly
Ideální místo pro umístění postele je vždy u tzv. dominantní zdi, neboli zdi síly. Tato zeď je diagonálně naproti dveřím do ložnice a je to zpravidla zeď bez okna.
Tato pozice je optimální ze 2 důvodů: Máte rozhled po celé místnosti a vidíte dobře na dveře, tj. máte kontrolu nad tím, kdo vstupuje do místnosti.
Někdy není možné mít postel u zdi, ze které je výhled na dveře. Například proto, že je tam okno, komora atd. Pak si můžete pomoct středně velkým zrcadlem, které umístíte právě na tuto zeď síly. Uvidíte v něm případný pohyb v oblasti dveří. V ložnici jste šéfem a měli byste v ní mít dobrý přehled.
Úplně nejméně ideální je mít postel v rohu za dveřmi do ložnice. Z této pozice je zpravidla velmi špatně vidět na to, kdo vstupuje. A to i s pomocí případného zrcadla na protější zdi. A to symbolicky (i fakticky) oslabuje vaši silovou pozici.
Tip č. 3: Manželskou postel mějte přístupnou z obou stran
Ze své osobní zkušenosti i ze zkušenosti mnoha mých klientů mám ověřeno, že nevhodně umístěná postel s velkou pravděpodobností buď blokuje nový vztah, nebo vnáší nerovnováhu do současného vztahu.
V čem je problém? Problém je v posteli, která jednou boční stranou přiléhá ke zdi.
Sama jsem na takové posteli spala 6 let a ve vztazích se mi v té době vůbec nedařilo. Moje místo bylo u zdi a navíc v rohu místnosti. To je velmi nevýhodné místo, které neumožňuje pohodlně vstát. Symbolicky mě zahánělo do rohu a tak jsem se cítila i ve vztazích. Dnes jsem šťastně vdaná. A jsem si jistá, že s tím má co do činění i správně umístěná postel:)
Pro umístění manželské postele je nejdůležitější,
aby oba partneři měli stejně kvalitní a rovnocenné místo.
Cokoli jiného než 2 rovnocenná spací místa dlouhodobě začne do vztahu vnášet nerovnováhu.
Postel u zdi nemusí způsobit rozvod, ale začne dynamiku ve vztahu ovlivňovat. Pokud je vztah silný a vyrovnaný, tak možná nevhodné umístění postele nebude mít žádný větší vliv.
Pokud ale vztah hledáte nebo momentálně řešíte vztahové problémy, tak doporučuji se otázkou umístění postele vážně zabývat. A to i za cenu zásadního přeorganizování ložnice.
POSTEL – NEJDŮLEŽITĚJSÍ VĚC, KTEROU VLASTNÍTE
Teď už víte, že nejdůležitější věc, kterou vlastníte, není ani iPhone, ani auto. :-) Je to vaše postel, ve které se vaše tělo i duše noc za nocí regenerují.
Udělejte maximum proto, aby vás vaše postel ve vašem životě skutečně podpořila. Opravdu se to vyplatí.
(Článek byl převzat z blogu Škola Harmonie Blanky Vun Kannon.)
Chcete toho objevit o těchto kouzlech
pro váš domov ještě víc?
Stáhněte si Blančin e-book
Feng shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii
zcela zdarma zde!
Vyzkoušeno, funguje!
Blanka Vun Kannon inspiruje druhé, jak si vytvořit harmonický domov i život pomocí vlastní intuice a vnitřní moudrosti. Autorka e-booku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii a knihy Návrat domů: Jak být šťastná a plná sil ve 21. století.
Certifikovaná poradkyně feng shui, Soul Coach a lektorka působící v USA a ČR. Je dlouhodobou studentkou americké léčitelky s indiánskými kořeny Denise Linn, jejíž učení předává dál.
Blanka založila vzdělávací platformu Škola HARMONIE a do Čech přinesla také program Šťastnější za 28 dní – Soul Coaching. Se svým manželem Davidem žije ve státě New Jersey a několikrát za rok přijíždí do České republiky.
Blance můžete psát své dotazy na: blanka@skola-harmonie.cz.
Objednejte si u nás hned teď
Blančinu knihu Návrat domů!
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:
Napište komentář