Kurz Joea Dispenzy: Poznámky k meditacím a vizualizacím

text © 2020 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Dobrý den,

dostáváme od vás v kurzu i na FB skupině spoustu otázek, jak správně meditovat a jak správně vizualizovat, a tak jsem se pro vás rozhodla natočit ještě tuto krátkou zprávu:


(Textový přepis audionahrávky zde:)

Joe ve 4. týdnu nádherně vysvětluje, jakým způsobem funguje náš mozek a mozkové vlny (určitě se k tomu vraťte, stojí za to si to poslechnout vícekrát, alespoň já tam pokaždé slyším něco nového).

A když to trochu zjednoduším, tak říká, že přeprogramovávání našeho mozku a našeho stavu bytí je možné jen v hladině alfa a hlubších. Cílem meditace pak je dostat se za analytickou mysl, jejíž doménou jsou beta hladiny, a poskočit do mysli podvědomé, do nižších hladin, kde je možné pak pracovat i s naším operačním systémem na úrovních, které umožňují jeho přepis (a o to nám často jde).

Nicméně: nám nejde jen o to co nejvíc setrvávat v hladinách pod vědomou myslí. To není cílem! Joe říká, že stačí hodinka denně, Abraham-Hicks dokonce mluví o pouhých 15 minutách těchto stavů denně, že jsou naprosto dostatečné k tomu, aby se v našem životě nastartovaly zásadní a téměř zázračné změny.

Připomínám proto všem, že tohle není meditační maraton, nejsme v Tibetu v ášramu, nejsme buddhistickými mnichy ve výcviku – jsme normálními západními lidmi v běžném životě s našimi zaměstnáními a rodinami, a jako takoví, včetně naší mizerné schopnosti se dostávat do hlubších stavů vědomí, jsme ZCELA V POŘÁDKU! ;-))

Meditujte tedy tak, jak je vám to příjemné, kdy je vám to příjemné – a kdy vás to opravdu přivádí do příjemných pocitů, díky nimž se pak do meditace budete chtít vracet… Meditujte tak, aby meditace nebyla ani povinností, ani nepříjemným zážitkem, ke kterému se musíte nutit, to pak postrádá smysl.

A proto klidně experimentujte s časem meditace, typem meditace, polohou při ní, neohlížejte se na to, jak to dělají ostatní, pouze se u nich inspirujte, ale testujte vše primárně na sobě a podle toho si vybírejte.

Ta další hlavní věc je, že my nejen chceme být v pohodě v podvědomé alfě a hlavně thétě, ale chceme taky setrvávat i ve vědomých alfa a beta hladinách tak, že jsme v pohodě a v klidu a v lásce a radosti a vděčnosti!

No a tady funguje jeden zásadní princip: ve chvíli, kdy se nacházíme v těch nejvyšších beta hladinách, jsme tedy rozčílení, vytočení na maximum, vystresovaní, nebo v totálním propadu a depresi, tak není většinou úplně možné čáry máry fuk přeskočit jedním krokem do lásky a přijetí všeho a všech – ale musíme jít postupně.

A na to bych vám chtěla velmi doporučit knihu Požádej a je ti dáno od Esther a Jerryho Hicksových a jejich (a našich) nefyzických „přátel” zvaných Abraham. Abraham tam popisují emoční stupnici o 22 bodech, kde na jednom konci je strach/smutek/deprese/zoufalství/pocity bezmoci – a na druhém radost/poznání/vnitřní síla/svoboda/láska/vděčnost – ale mezi tím je ještě 20 dalších mezistupňů.

Ze strachu je tedy pro nás jednoduché se dostat třeba k nejistotě nebo zuřivosti a zlosti. A od zlosti pak můžeme přejít do obviňování. A odtud k pocitům zklamání. A odtud už třeba jenom k nespokojenosti nebo podrážděnosti. A odtud třeba k nudě. A odtud už rovnou k naději. A k pozitivním očekáváním. A pak k nadšení a štěstí – a k lásce a vděčnosti.

Jednoduše si to můžete představit, že když stojíte dole na úpatí chrámové hory, a nahoru vede 100 schodů, je nereálné očekávat, že byste skočili rovnou nahoru, přes 100 schodů. Ale je naprosto reálné, představitelné a lehce realizovatelné, že půjdeme krok za krokem, schod za schodem, a někde to dáme přes dva.

Takže tohle je postup, jak se dostat z vysokých beta hladin do nižších a nižších beta hladin a do alfy, kdy jsme zase v poho a cítíme vnitřní klid. Ne skokem, ale postupně a s přijetím toho, že i naše rozčilení, strachy nebo deprese mají důvod pro náš život a pro naše poznání jako duše.

A ještě jedna věc: Je fajn každý den meditovat, ale neméně fajn je si každý den užívat takzvané bdělé snění (což jsou většinou alfa stavy) nebo chvíle s povznášejícími pocity (což je nízká beta) – to všechno nás dělá nádherně magnetickým pro všechno, co si chceme v životě zhmotňovat…

Znáte to, jedete třeba autem, vidíte něco příjemného, tak se dostaví takový ten stav vděčnosti nebo nadšeného očekávání – a ve chvíli, kdy to nastane, tak si to uvědomte – a SETRVEJTE V TOMTO POCITU, JAK DLOUHO TO PŮJDE. Abraham říkají doslova, abychom se v těchto pocitech koupali a vychutnávali si je. Tím se stáváme magnetem pro víc a víc věcí z kvantového pole, které jsou v rezonanci s těmito pocity, a Vesmír/kvantové pole nám je musí dodat. Druhá varianta je, že si vysloveně něco za bděla sníme, představujeme si, jaké to bude, a už prožíváme všechny ty fajn pocity.

No a naopak, a to taky Joe zdůrazňuje, když jsme ve vysokých betách (což mi vždycky připomene tady jeden kopec u nás v Blanském lese kousek od Budějc, který se jmenuje Vysoká Běta, ale když na něj vylezete, jste tam určitě v hluboké alfě, protože je tam moc krásně;-)))… No ale abych to nezamluvila: když jsme ve vysokých betách, z této úrovně nejsme schopni daný problém řešit. Takže cokoli se nám děje, má smysl se nejprve stáhnout z vysokých bet, a pak teprve se snažit to řešit. Což může znamenat i to, že daný problém, danou situaci budeme úplně ignorovat a v té se rozhodně koupat a vyhřívat nebudeme – i když k tomu máme často tendenci (to je to naše stěžování si, omílání dané věci pořád dokola, vyprávění každému, co hrozného se nám děje, jaké jsme chudinky – Joe tomu říká v 8. týdnu hezky “zestrašňování” neboli “awfulizing”).

Takže ještě jednou podtrženo shrnuto: z vysokých bet hezky pěkně dolů krůček za krůčkem, ale konzistentně; přes den meditovat, ale taky si užívat bdělé snění a spontánní vizualizace, stejně jako okamžiky, kdy se sami od sebe dostáváte do příjemných pocitů, a ty si taky hezky vychutnávat a prodlévat v nich, jak dlouho vám to bude příjemné a jak dlouho to půjde.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A VYUŽÍVEJTE SÍLU SVÉ MYSLI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje