Jak žena pozná, že její muž má zavřené srdce

text © 2020 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Ženu vždycky nejvíc trápí zavřené srdce jejího muže

Pokud ženu něco nejvíc trápí na jejím muži, pak je to dozajista, když má zavřené srdce. Stav zavřeného (nebo naopak otevřeného) srdce se dá popsat jako vibrační stav mysli a těla, který má zásadní dopad na to, jak žena (a vlastně oba) prožívají své partnerství a své vzájemné propojení jako muž a žena.

Jak se tedy pozná, že muž má zavřené nebo otevřené srdce, když nemáme kvantový analyzátor, který by změřil energii, která proudí z mužova srdce, anebo nejsme jasnovidní, abychom viděli nádherné nebo naopak potemnělé barvy jeho srdeční čakry?

 

ZAVŘENÉ SRDCE
OTEVŘENÉ SRDCE
je protivný
je milý a laskavý
je necitlivý
je citlivý
pořád někam spěchá
nespěchá, dokáže si vychutnávat daný okamžik
rozčiluje se a zlobí se, stěžuje si
nezlobí se, je chápavý
je unavený a netrpělivý
má dost energie a trpělivosti
je náladový
má pořád dobrou náladu
žena (a nikdo) se mu nezavděčí
je v pohodě s lidmi a okolím
jeho slova jdou mimo vás nebo vás bolí
nasloucháte mu se zatajeným dechem, když něco vypráví
komunikuje velmi neochotně
komunikuje ochotně a sám od sebe
mlčí a vyhýbá se odpovědím
mluví o tom, co mu skutečně leží na srdci
když mu něco říkáte, cítíte, že vám nenaslouchá
naslouchá vám, když mu něco vyprávíte vy
říká „ne“
říká „ano“
odchází a není doma nebo s vámi
je rád doma a je rád s vámi
vaše milování je jen fyzickým propojením
když se milujete, cítíte, jak vaše srdce mluví s jeho srdcem
po milování se cítíte prázdná
po milování se cítíte naplněná
lpí na své rutině
je ochoten zkoušet nové věci
vidí věci omezeným způsobem
vidí věci z nadhledu
všechno je pro něj problém
nic pro něj není problém
se vším je nespokojený
všechno a všude se mu líbí
hádá se s vámi
na všem se v pohodě dohodnete
zvýšenou měrou holduje stimulantům
nepotřebuje vnější stimulanty (kávu, jídlo, alkohol)
je odpojený od sebe a od své duše
je sám u sebe a je sám sebou
nevidí řešení
vidí možnosti
polička stále nevisí, koš je nevynesený,
trávník neposekaný
ochotně spolupracuje na společných věcech
nepřitahuje vás
přitahuje vás
rozčiluje a vytáčí vás
cítíte k němu lásku
je trapný
je vtipný
působí jako duchem nepřítomný
jé prézentní, skutečně vám věnuje svou pozornost
není ve své síle
je ve své síle

 
 

A nejspíš vás teď napadá otázka, jak můžete svému muži pomoci, aby zase byl ve svém srdci a ve své síle, prézentní, silný, mužný a laskavý. Co třeba takto:

1. Buďte si vědoma, že svoje okolí nemůžete změnit vnější silou, ale pouze změnou sebe samé – a proto se začněte dívat dovnitř, a ne na jeho domnělé chyby.

Poznámka: Je mi jasné, že tohle jste už četla v mnoha článcích a v mnoha knihách, ale že vám moc nebo vůbec nebylo jasné, co to znamená prakticky. Dám vám proto příklad: Neurovědec Dr. Joe Dispenza (a mnozí další) mluví o tom, že naše tělo vysílá elektromagnetický signál, který způsobuje, že to, co co vysíláme, se nám dostává zpátky. Nelze tedy vysílat nějaký signál a očekávat, že se nám vrátí něco, co s tím signálem elektromagneticky nerezonuje, to je prostě fyzikální fakt.

Svět vám zrcadlí vás saméTakže si vybavte situaci, kdy vás hned po ránu někdo pěkně vytočil – a s vámi se to pak táhlo celý den. Nedokázala jste se toho negativního naladění zbavit – a dál a dál jste si přitahovala situace podobné. A naopak jindy se mohlo stát, že doma byl neskutečný nepořádek, chaos, totéž v práci, ale s vámi to nic neudělalo, protože jste byla zrovna v láskyplné ovulační fázi, po dobrém sexu apod. Všechno jste v tu chvíli viděla skrz růžové brýle – a všechno se dařilo…

Změna nebyla tedy ve vnějším světě, ale ve vás. Co vy jste cítila a prožívala, to vám vnější svět zrcadlil. Zkuste tedy ony růžové brýle nasazovat častěji a vědomě!

2. Přiznejte si, že i vaše srdce je někdy zavřené a mějte pro něj pochopení – a zároveň si buďte vědoma, že je to jen fáze, která netrvá věčně a zase přejde.

3. Když se s ním budete milovat, myslete nejen na to, že se fyzicky spojuje s vámi, ale že skrz vaše milování má rovněž přístup k Božství a ke své duši. Vy jste pak toho posvátným prostředníkem.

A pokud je to pro vás opět moc ezo vysvětlení, tak opět trochu vědy: v našem mozku existuje něco, co se nazývá zrcadlovými neurony, a jsou to neurony, které se aktivují ve chvíli, kdy něco pozorujeme – v našem mozku se děje totéž, jako bychom danou věc sami prováděli (představte si například před sebou člověka, který jí skvělý dort – slintáte taky, co?).

Ve chvíli, kdy se vy jako žena při milování zklidníte, zrelaxujete a otevřete svoje srdce, tedy necháte procházet libé a láskyplné pocity celým svým tělem, váš partner nemá jinou možnost než to odzrcadlit, tedy cítit podobně… A čím déle vy dokážete v takovém stavu setrvat, tím víc a lépe ladíte i jeho.

Tento bod hodně souvisí i s bodem 1.

4. Ignorujte vnější situaci, zejména pokud se jeví špatná, protože svou pozorností k negativním aspektům toho, co se děje, to jen zhoršujete – a naopak se ve svém nitru zaměřte na vizualizaci a jasné pozitivní procítění toho, co chcete (i když se zdá, že to nikdy nemůže nastat – věřte ovšem, že Vesmír/Bůh je mocný a vaše přání jsou již předem splněna). Vše se opět vztahuje k bodu 1.

5. Vzpomeňte si, jaké to bylo, když vám spolu bylo nejlíp, a tuto vzpomínku si dejte za úkol si pravidelně vybavovat, nejlépe několikrát denně.

Kdy jste spolu byli opravdu šťastní?Opět se zdá, že je to obecná rada, ale zase jsme u neurovědy a programování mozku. Předložte své racionální části dotaz, zda jí přijde lepší se zaobírat negativními myšlenkami a vytvářet ve svém těle negativní pocity a hormony stresu – anebo pozitivními, a vytvářet pozitivní pocity a hormony štěstí. Odpověď je jasná, že?

Je zde jen jeden problém: pokud jsme dlouho žili v hormonech stresu, jsme na nich závislí a změna bude postupovat pomaleji, než bychom rádi. Je to ale možné, tak vytrvejte!!!

6. Dejte mu jeho prostor a jeho čas. I vy byste to určitě mnohdy ocenila – a víte, že to neznamená, že ho nemáte ráda… – a že on vás taky miluje, i když chce a potřebuje být sám!

7. Přijměte jeho rozmazlené vnitřní dítě nebo nejistého macha v něm (ano, něco z toho si nesou všichni muži, a my ženy v jiné podobě taky…), ale nastavte si své pevné hranice a z těch neustupujte.

Chci tím říct, že si budete uvědomovat, že tuhle část váš partner má a že se vám někdy plete ne zrovna pozitivně do vztahu, ale že s ní dokážete pracovat v duchu bodu 1. Nicméně si jasně stanovte a prakticky to dělejte, kam až jste takové chování ochotna přijímat – a kde už prostě ne. Znám ženy, které musely naučit své muže nosit těžké tašky s nákupem. To je jeden příklad. Nebo si stát za tím, že v menstruační fázi opravdu potřebujete chvíli odpočívat a nebudete vařit…

Ve fázi, kdy to svého partnera (a celou rodinu) učíte, to může být náročné, ale jděte si zatím v pozitivním duchu. Prostě na tom trvejte, protože víte, co dobrého to přinese nejen vám, ale všem – i když oni to v tuto chvíli vnímají zatím jako zásah do osobních výhod nebo do osobní svobody.

8. Jasně si sama pro sebe formulujte, co ve vztahu chcete, co od něj očekáváte, po čem v něm toužíte – a to si představujte pravidelně ve své mysli a prožívejte to, jako by se to už dělo. A nenechávejte se odradit tím, že to zatím nevidíte v realitě. (I zde bod 1.)

9. Pracujte vytrvale a důsledně na tom, aby i vy jste byla v pohodě, plná energie a dobré nálady. On je vaše zrcadlo, a vaši dobrou (nebo špatnou) náladu vám ochotně odzrcadlí. (Tohle pro změnu souvisí s bodem 3.)

Váš muž prostě není vaše kamarádka!

10. Nechtějte po svém muži, aby zastal ve vašem životě roli několika mnoha lidí, není to v jeho silách. Zkuste popřemýšlet o tom, jak by vaše potřeby mohli naplnit i jiní lidé.

Váš muž pro vás nikdy nebude mít už z principu tolik něžného pochopení jako vaše nejlepší kamarádka. Kvůli tomu je váš muž, se kterým spíte – se svou nejlepší kamarádkou nejspíš nespíte;-)

11. Soustřeďte se na jeho pozitivní stránky, tím se začnou posilovat, a ignorujte (co to jen půjde) ty negativní – tím budou blednout a usychat, a to chcete. (Viz, jako už mnohokrát, bod 1.)

12. Buďte sama sebou. Bez výjimek. I to bude muset odzrcadlit, to je prostě zákon…

13. Buďte hravá a přestaňte vidět věci jako fatální. Vesmír je nekonečné moře možností – a všechno se může k lepšímu změnit hned zítra nebo ještě dnes!


Chcete ještě víc prověřených a fungujících tipů a triků,
jak zlepšit váš partnerský vztah?

Přečtěte si (i s partnerem) knihu Návod na ženy! :-)

 

Návod na ženy

Prolistujte si 30stránkovou ukázku zde!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje