Chcete být už na Zemi v sedmém nebi?!

text © 2019 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Dany-Sofie Šlancarové

Michaela Dvořáková - Regenerační centrum Reflym

Ležím na masážním lehátku, když přichází Lenka a něco říká. Ani nejsem schopna jí odpovědět. Jsem někde úplně jinde… Myslím, že se tomu říká sedmé nebe!

„Blažena Blažená,“ napovídá Lenka.

„Jo, přesně tak ňák,“ přikyvuju blaženě, ale moc nemůžu ani kývat hlavou ani mluvit, protože ji má právě ve svých něžných tlapičkách Míša, Lenčina kolegyňka, která se specializuje na lymfatické masáže.

Ale její něžná lymfodrenáž je už jen poslední třešničkou na dortu. Lenka s Míšou totiž vymyslely dokonalou proceduru, která dělá dobře celému mému tělu. Srovnejte sami:

infrasauna - Regenerační centrum Reflym

Nejdřív si užívám 15 minut v infrasauně. Vzhledem k tomu, že se právě překulilo teplé léto do chladného podzimu, je to přesně to, po čem moje zkřehlé tělo touží. Nicméně infrasauna má svůj důvod i pro následující dění, protože prohřívá tělo do hloubky a vytahuje z něj toxiny. (Navíc půl hodiny sezení v sauně vám spálí tolik kalorií nebo joulů jako hodina běhu – a ač ráda běhám, i tuhle výhodu kvituju s povděkem.)

Saunou se tělo nachystá na další část procedury, kterou je zásaditý solný peeling celého těla a zásaditý zábal mých nožek. Míša při tom pracuje se zásaditou solí od dr. Jentschury, která – stejně jako jeho hřejivý zábal – tahá z podkoží kyseliny a ulevuje tak mému tělu.

Regenerační centrum ReflymDozvídám se potom od Lenky, že jedním ze současných největších problémů lidí, i těch hubených jako jsem já, je právě překyselení a neznalost toho, jak je tělo možno odkyselit. Existují tři typy lidí: jedni ukládají kyseliny do podkoží a „obalují“ je vodou. Proto jsou „tlustí“ – ale ve skutečnosti tlustí nejsou, to prostě jenom jejich tělo zadržuje nadbytek vody, aby přežilo v přemíře kyselin, které v něm jinak jsou a nemůžou odejít. Druhý typ lidí, a to jsem já, eliminuje kyseliny přes kůži. Z osobní zkušenosti dodávám, že to taky není nic moc. A pak je třetí typ lidí, který kyseliny nenápadně ukládá do orgánů. Tahle varianta je nejzrádnější, protože o problému nevíte, dokud vás třeba (a to v lepším případě) nechytí žlučník.

Regenerační centrum ReflymKyseliny jsou v nás ve zvýšené míře nejen ze špatného stravování, ale i ze stresu – anebo i ze sportu (což je taky můj případ) – všichni si určitě vybavujete bolestivé vyplavování kyseliny mléčné po tělesné námaze. Takže: odkyselení se týká nás všech, i těch, co se snažíme žít zdravě!

Ten zábal nožiček je fakt luxusní, protože Jentschurův gel mě nádherně prohřívá – prostě ideální věc na podzimní a zimní dny. No a když mám nožky hezky v teple a zábal působí, pustí se Míša pustí do lymfodrenáže obličeje. Já jsem takový tvor zvědavý, takže se jí furt na něco vyptávám (pokud mi tedy zrovna masíruje čelo a ne kolem pusy, to mluvit nemůžu;-)). Míša mi vypráví, že lymfa pulsuje určitou rychlostí (nemá pumpu jako krev má srdce), a tak je potřeba i pohyby vykonávat v určité pořadí, směru a hlavně rytmu, aby všechno zafungovalo tak, jak má.

Regenerační centrum Reflym - lymfodrenáž obličeje

Tahle masáž dokáže navíc velmi efektivně rozpouštět migrenózní stavy (to nemohu posoudit, protože mě zrovna hlava nebolí) a taky pomáhá při akné (což v následujících dnech naopak posoudit mohu, protože moje pleť je mnohem čistší, jemnější a spokojenější než po kosmetice!).

A jak říká Lenka, jsem při tom navíc Blažena Blažená v sedmém nebi! Míšiny ruce mi tančí po celém těle i po obličeji s takovou jemností a grácií a něžností, že někam odplouvám a nic mi nechybí, snad jen bych si přála, aby to celé trvalo ještě déle…

Takže pokud toužíte po něčem podobném, mohu jen a jen doporučit!

Lenka Špiková a Michaela Dvořáková - Regenerační centrum ReflymA proč podporuju Lenku a Míšu a centrum Reflym? Protože si od jisté doby myslím, že ženy by se měly nechávat pravidelně hýčkat. Pak se cítíme dobře a jsme milé na naše blízké a na celý svět – a život se nám zdá růžový a práce nám jde od ruky a jsme krásné a cítíme se jako královny a… – asi nemusím psát dál, že?

A protože si taky vážím toho, jak poctivě všechny procedury dělají (a jak skvěle se cítím pod jejich rukama, áááááááá, na to ani nemám slova;-)) a jak trpělivě odpovídají na všechny moje dotazy: A kde se v nás berou kyseliny? A proč funguje ta zásaditá sůl? A proč by se neměla dělat lymfatická masáž celého těla v jednom dni? A jak často bych měla chodit na lymfodrenáž obličeje?

zásaditá sůl

Tak pokud i vy chcete tohle hýčkání a odpovědi na otázky výše, ozvěte se jim: www.reflym.cz!


Lenka ŠpikováLenka Špiková: Lenka je původně velmi zkušená zdravotní sestra a cvičitelka, která si k tomu později přidala právnický titul. Právu se nicméně nevěnuje, zato se detailně věnuje zkoumání lidského těla a propojení jeho jednotlivých částí, včetně té psychické a jejího vlivu na ne-moci těla. Její vášní je hledání možností, jak skrze masáže, zásadité terapie nebo využití biorezonančních přístrojů jako je Bicom či Diacom pomáhat lidem na fyzické i psychické úrovni k dosažení zdraví a pohody. Spolu se svým mužem založila v Českých Budějovicích Regenerační centrum Reflym.

Michaela DvořákováMichaela Dvořáková: Na vysoké škole si vybrala obor nutriční terapeutky, nicméně velmi záhy přišla na to, že chce dělat věci komplexně, a tak začala studovat i lymfatický systém a udělala si kurz lymfodrenáží celého těla. Nyní pracuje v nemocnici, ale i v soukromém sektoru a poskytuje poradenství o výživě a pomáhá lidem při hubnutí i při práci na celkovém zlepšení životního stylu. Lymfatické masáže jsou její vášní.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A NECHTE SE HÝČKAT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje