Mise projektu Cyklická žena®

Misí projektu Cyklická žena® je šířit povědomí o tom, že:

 • Ženy jsou jiné než muži – jsou cyklické.
 • Jejich hormonální (menstruační) cyklus způsobuje, že se proměňují každý den v měsíci – každý den jsou jiné.
 • Každý den se mění jejich energie, schopnosti, vlastnosti, nálady, chutě, způsob myšlení a jednání, přístup klidem i k sobě…
 • Je důležité, aby o těchto proměnách věděly jak ženy, tak muži.
 • Menstruace navíc nemusí bolet, nebo být nepravidelná nebo silná…
 • … a premenstruační syndrom (PMS) nemusí být strašák ovliňující každý měsíc vašeho života!
 • Cyklus lze velmi úspěšně využívat i v zaměstnání pro plánování aktivit tak, aby žena byla ještě kreativnější a efektivnější – a pořád měla dostatek energie a radosti z práce.
 • Respektovat jednotlivé fáze a jejich potřeby je naprosto zásadní pro partnerskou harmonii!
 • A co je nejdůležitější: je to naprosto v pořádku – být cyklická a proměnlivá!

Poselství pro muže:

Dejte vědět o tomto projektu svým ženám! Vrátí se vám to, protože vaše žena bude:

 • pohodovější a láskyplnější
 • tvořivější a šťastnější
 • bez výkyvů nálad a energie
 • komunikativnější a spokojenější…

A vy najdete ty správné informace o ženské cykličnosti na speciálních stránkách projektu pro muže – na Návodu na ženy!

Projekt Cyklická žena® pomáhá ženám:

 • Objevit sebe sama a svou ženskou proměnlivost.
 • Nalézt dary 4 fází ženského cyklu.
 • Zbavit se bolestivé menstruace nebo odstranit nepříjemné projevy premenstruačního syndromu.
 • Objevit netušené zdroje kreativity a ženské síly.
 • Mít víc chuti do života i pracovního elánu a energie.
 • Využívat cyklické znalosti ve svém zaměstnání pro plánování i vyšší efektivitu.
 • Dokázat komunikovat o svých potřebách i fázích se svým okolím.
 • Vylepšit rovnováhu mezi prací a osobním životem.
 • Dosáhnout větší harmonie v partnerských vztazích díky poznání cykličnosti.
 • Předávat správné informace o cykličnosti dětem.
 • Být sama sebou a žít naplněný a šťastný život.

Kdo je vlastně Cyklická žena?

Cyklická žena je každá žena.

Cyklická žena je každá žena, bez ohledu na to, kolik je jí let a jestli fyzicky menstruuje nebo ne.

S cyklickou ženou mají co do činění dokonce i muži, protože i oni mají v sobě vnitřní ženu – a navíc je ovlivňují všechny ty cyklické ženy kolem nich! ;-)

 

Cyklická žena je rovněž název úžasné knihy Mirandy Gray, která ženám pomáhá objevit dary menstruačního cyklu a žít cyklický život v každodenní praxi tak, aby se cítily spokojené, úspěšné a naplněné.

 

A v neposlední řadě Cyklická žena® je také projekt, který jednoho dne vyrostl z vydání této Mirandiny knihy.

Projekt zahrnuje celou řadu aktivit. Na těchto stránkách naleznete informace o knize Cyklická žena i o jiných knihách a produktech, které se dotýkají tématu ženství a cykličnosti.

 

Naleznete zde obsažný cyklický blog, plný příběhů, které vás mohou inspirovat a vést na vaší cyklické cestě.

Postupně rozšiřujeme také nabídku dalších užitečných cyklických pomůcek, které vám usnadní život: máme už knihu o cykličnosti pro muže, nazvanou Návod na ženy, nebo praktickou pomůcku na ledničku, zvanou cyklický magnet, nebo nástroj pro sledování vašeho individuálního cyklu – Cyklickou mapu.

Pokud se chcete dozvědět o menstruaci a cykličnosti vše, co vás zajímá a nikde jste na to nikdy nedostali odpověď, podívejte se do naší poradny nebo nám napište – nebo si vyžádejte konzultaci.

Můžete nám taky psát své vlastní příběhy, a tím pomáhat i jiným ženám, které třeba právě teď zažívají totéž co vy.

A v neposlední řadě na našich stránkách najdete také informace o našich cyklických kurzech (včetně kurzů cyklického time managementu pro firmy) a kalendář aktuálních cyklických akcí.

Cyklická žena, to jste i vy (nebo všechny ženy, které máte kolem sebe, pokud jste muž:-).

Cyklická žena je šťastná, spokojená a naplněná žena,
protože zná svou skutečnou ženskou podstatu,
zná své fáze a jejich potřeby a respektuje je.

Cyklická žena zná dary svých fází a své zesílené schopnosti
a dokáže jich využívat ke svému prospěchu i blahu všech.

Přidejte se k nám a šiřte s námi tyto znalosti dále.
Ať je svět plný spokojených a šťastných žen
– a tím i jejich mužů, dětí – a úplně všech…

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE
NAPLNĚNOU, ÚSPĚŠNOU A ŠŤASTNOU ŽENOU!

Příběh Cyklické ženy píšete i vy...

Všechno na tomto světě má svůj příběh. A řada z nich začíná úplně obyčejně. Někdy dokonce i docela neslavně nebo nepříjemně. Možná aby se naplnilo, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Některé příběhy mají jednoho hrdinu a jsou krátké. Některé příběhy mají desítky hrdinů a jsou dlouhé. A některé příběhy mají tisíce hrdinů a jsou nekonečné. A to je i příběh Cyklické ženy...

Příběh Cyklické ženy se už dlouho nepíše jen na těchto stránkách. Tam kdysi začal, ale už tam dávno nekončí. Příběh Cyklické ženy se píše každý den a každou minutu a píše se všude, kde jste vy. Příběh Cyklické ženy je i váš příběh...

Ale možná vás zajímá, co bylo na začátku tohoto příběhu, ještě předtím, než jste se v něm objevila vy.

Na začátku byla jedna mladá žena, která žila relativně pohodový život, ale vždycky jednou za měsíc ji zradilo její tělo. Vypovědělo jí službu, uložilo ji do postele, odmítalo spolupracovat. Nechápala to. Je mladá a zdravá, má spoustu plánů a ambicí, tak proč je jí tak zle? Co to způsobuje? Ta zatracená menstruace. Nebylo by lepší ji nemít? 

K čemu ji vlastně má, když ještě nechce mít děti? Ještě chce nejmíň pět let budovat kariéru a pak se uvidí. Au, auuuu, proč ty křeče? To tělo je fakt hrozné...

Tato mladá žena trpěla ještě několik let a bolesti a křeče se stupňovaly, přestože brala hormonální antikoncepci, o které ji všichni doktoři říkali, že by jí měla všeho utrpení zbavit. Ne, nedařilo se. Až ji jednoho dne vysadila – a pak pro změnu několik měsíců trpěla, že nemá žádnou menstruaci – a teď už by ji tolik chtěla, protože chce přece už to dítě... Och jééé. Jednou nadáváme, že to máme, a pak se zase zlobíme, že to nemáme...

Naštěstí to trvalo opravdu jen pár měsíců, než se tělo vyčistilo od umělých hormonů a hrdinka našeho příběhu otěhotněla. A protože svoje dítě velmi dlouho kojila a dost možná proto, že si tak moc přála, aby tu menstruaci ještě neměla, když je to takovej vopruz, a dost možná proto, že Vesmír čekal, až dozrají na druhém konci zeměkoule všechny další napomáhající okolnosti, tak opravdu tu další menstruaci dostala až za téměř pět let od otěhotnění.

Ale mezitím se dělo mnohé. Stát se matkou je něco, co vám docela zpřehází životní hodnoty i životní jistoty a posune vás to na jinou kolej. Většinou vás to hodně zpomalí. Fokus a klidné soustředění se na práci zmizí na delší dobu v nedohlednu. V hlavním záběru jsou plínky, zdravé jídlo, rostoucí zoubky (rostou pořád, potvory, i když ještě nejsou vidět) rýma a kašlík nebo odřené koleno. Najednou máte čas pozorovat brouka, jak leze po kytce, včely, jak opylují starou jabloň. Najednou vidíte to, co jste ve shonu předchozí životní etapy neměla čas vidět.

Objevíte ve svém životě hodnoty, které tam předtím nějak neměly prostor: Pouhé plynutí. Respekt k přirozenému vývoji věcí (z ročního dítěte totiž do rána samostatné pětileté prostě neuděláte...) Nové napojení se na rodovou linii – už nejste na jejím konci, ale stojíte uprostřed. Trpělivost. Já jako žena – a já žena jako matka...

A mezitím, zatímco si tohle uvědomujete, na druhém konci zeměkoule Vesmír dokončil práce na jiném příběhu, který se má spojit s vaším, a zatahuje za nitky.

A pak se to tedy jednou stane. Dostanete tu menstruaci zase. Ale – pochopitelně jenom NÁHODOU – se zrovna v ten den zjeví u vás vaše dobrá kamarádka a přinese vám film s názvem Měsíc v nás, který, jak okamžitě zjistíte, je čirou a pochopitelnou NÁHODOU o menstruaci. A tak u něj sedíte a díváte se a kašlete na to, že je u vás nějaká návštěva, protože ten film vás pohltí. Je totiž úplně a naprosto NÁHODOU přesně o vás, i když se odehrává
ve všech možných koutech zeměkoule – a právě vám odkryl, co vám nikdy nikdo neřekl.

O vašem ženství a o vaší menstruaci.

Ukázal vám totiž, že je to všechno úplně jinak, než jste si kdy myslela. Menstruace není tabu proto, že naše krev je špinavá. Menstruace je tabu, protože nám přináší neskutečné schopnosti – které mohou být pro naši kulturu nebezpečné. Proč? Protože žena je pak sama sebou a přestává být ovladatelnou ovcí.

A Vesmír vine váš příběh dál a splétá ho s dalšími příběhy, aby se z jedné kapičky, která začíná proud, staly dvě, pak tři, pak deset, pak potůček, pak potok, pak říčka, pak řeka a pak zemský veletok, který se stává mořem a oceánem, jenž objímá všechny kontinenty...

Vy totiž dáte ten film svojí kamarádce. A ona svojí. A ta si řekne: Wow, to je geniální nápad, s tím musíme něco udělat. A založí projekt Měsíc v nás. A za vámi mezitím přijde jiná kamarádka, která se doslechla o tom, že se o tohle téma teď zajímáte a přinese vám knihu Red Moon, vlastnoručně podepsanou autorkou.

On o tom fakt někdo píše? Nějaká Miranda Gray? zaplesáte a zhltnete ji jedním dechem.

A pak už to jede. Objevíte, že Miranda napsala ještě jinou knihu, v originále nazvanou velmi podivně – The Optimized Woman, Optimalizovaná žena. Potkáte se osobně s Dianou Fabiánovou, autorkou toho filmu, co změnil váš život. Pochopíte, že je to normální holka jako vy, jenom má kuráž mluvit o věcech, o kterých většina lidí nemluví. A to vám dodá kuráž o nich mluvit taky.

Ozve se vám Barbora Nádvorníková, která založila ten divný projekt Měsíc v nás. Vy chápete, co ten název znamená – ale bude to zajímat ještě někoho jiného než vás pět – Barboru, Katarínku, Šárku, Karin a Sofii?

Ale ono zajímá! Do Čech díky vám přijíždí Miranda Gray, autorka těch dvou knih, a její workshopy jsou plné. Ženy to zajímá. Ženy se v tom poznávají. Ženy tyto informace chtějí vědět. Ženy je potřebují vědět... Už to není pár kapek, ale potůček.

Rudý měsíc vydává nakladatelství Dharmagaia. Šárka je zamilovaná do The Optimized Woman a přemlouvá Sofii, ať se pustí společně do překladu. Mezitím Vesmír dodává další kostky do skládačky. Objevují se první muži, kteří chtějí překlad podpořit. Při čekání na fotbalovém tréninku Šárčina syna Šárka se Sofií řeší titul. Optimalizovanou ženu tam dát nemůžem, to nám neprojde. Co cyklická? To si ale budou dělat srandu, že je to cyklistická žena... Ale nic lepšího nemáte... Tak jo, tak Cyklická žena... Uvidíme, jak se to ujme...

Řada žen i mužů, které už o cykličnosti něco tuší, přispívá na vydání knihy, ještě než je kniha venku. Objevují se další úžasní spolupracovníci, jako například Katka. Díky tomu se knihu podaří opravdu dokončit, vydat a pustit do oběhu. Během měsíce je první vydání rozebráno a dělá se dotisk.

Vzniká webová stránka, která chce „jenom“ informovat o tom, že tahle kniha existuje. Brzy na ní přibývají další stránky. Cyklická poradna. Blog s vašimi (nejen) cyklickými příběhy. E-shop s dalšími cyklickými knihami. Kurzykonzultační služby.

Z potůčku se stává potok a z něj řeka. Téma, které bylo tabu, se začíná stávat mainstreamem...

(A ano, ve chvíli, kdy tyto řádky píšu v létě 2016, tři roky po vydání knihy, vím dobře, že do vytouženého proudu zvíci oceánu má toto cyklické hnutí ještě daleko. Ale když se ohlížím ty tři roky zpět, nevěřím vlastním očím, kolik se toho za tu krátkou dobu stihlo udát a jak mohutný tento proud už dnes je.)

Co se za tu dobu událo?

 • Vydali jsme v pořadí třetí a úžasnou knihu Mirandy Gray Spiritual Messages for Women. (Ta vlastně Cyklickou ještě předznamenala.)
 • Ke knize Cyklická žena vznikla nádherná pomůcka – kulatý „ženský“ magnet na ledničku, díky němuž najednou i vaši muži ví, v jaké fázi jste a co z toho pro vás i pro ně vyplývá.
 • Pro všechny ženy které chtějí detailně sledovat svůj cyklus, vznikl velmi praktický a užitečný nástroj zvaný Cyklická mapa. Protože obecná pravidla sice platí, ale každá z nás je jiná a cyklus každé z nás je také velmi individuální!
 • Objevil se první osobně rozvojový „román“ na téma cykličnosti, nazvaný Balijský deník Cyklické ženy, o němž jeho čtenáři tvrdí, že je lepší než Jíst, meditovat, milovat. :-)
 • Zrodila se kniha o tom, že správná a výkonná žena funguje trochu jinak, než píší světoví tajmmenedžmentoví guruové. Jmenuje se 7 návyků efektivní Cyklické ženy.
 • Dějí se kurzy, přednášky a workshopy, na nichž už stovky žen i mužů měli možnost odhalit tajemství ženské proměnlivosti a pochopit, jak zásadní je, aby se tyto vědomosti vrátily do našich životů, protože cykličnost ovlivňuje každou minutu života nás všech...
 • Nakladatelství Dharmagaia vydalo řadu skvělých knih o menstruaci pro děti (Rozkvétající žena) a dcery a jejich rodiče (7 posvátných fází menarché a Požehnání, ne prokletí).
 • Muži toužili po knize o cykličnosti, která by jim dokázala předat tyto informace i pro ně srozumitelným jazykem. Ta kniha už je na světě taky, jmenuje se Návod na ženy a je to bestseller.
 • K Návodu na ženy vznikla další praktická pomůcka, zvaná „žena v kostce na ledničku“ – kosočtvercový „mužský“ magnet, který mužům stručně popisuje vlastnosti jednotlivých fází a dává jim jasně najevo, co ve které fázi ano a co rozhodně ne.
 • V prvních firmách se začíná fungovat podle principů cyklického time managementu.
 • V létě 2016 naskladňujeme už 5. dotisk knihy Cyklická žena. Tři roky po vydání je už tato kniha v rukách tisíců českých i slovenských žen...
 • A v létě 2016 web projektu Cyklická žena® konečně dostává nové, důstojnější šaty, pro něž vzniká i tento text... :-)

A dál?

Další příběh už píšete i vy.

I vy jste Cyklická žena... (Anebo jste osvícený muž a víte, že máte Cyklickou ženu po svém boku...)

Ten příběh teď budeme psát spolu. Co v něm bude napsáno?

Lepší svět pro ženy? Což znamená i lepší svět pro jejich muže?
Lepší svět pro naše děti?
Větší harmonie do našich vztahů?
Více štěstí a naplnění pro váš vlastní život?
Bezbolestná a pohodová menstruace?
Respekt ke svému tělu?
Lepší svět pro nás všechny?

Tohle je i váš příběh...

Pište ho s námi...

 

S láskou vaše

Dana-Sofie,
zakladatelka projektu Cyklická žena®

Logo projektu Cyklická žena® obsahuje grafický prvek z dílny freepik.com.

Všechny cyklické produkty najdete
na našem e-shopu provedomyzivot.cz.