Prosba o sdílení zkušeností s (volnou) menstruací

text © 2019 Kateřina Marešová / foto © pixabay.com

Jaké jsou vaše zkušenosti s (volnou) menstruací

Milé ženy,

chystám knížku na téma volné menstruace, ve které bych chtěla ostatním ženám ukázat, že menstruace nemusejí být jen otravné „krámy“, ale opravdový poklad, kde bych chtěla ženám nabídnout praktickou příručku, jak se naladit na svoje tělo i duši, začít praktikovat svobodnou menstruaci a poznat a přijmout sama sebe.

Prozatím vycházím především ze svých vlastních zkušeností, jak se vyvíjel můj vztah k menstruaci a jak jsem se postupně propracovala ke svobodné menstruaci, ale moc ráda bych to obohatila i o pohledy dalších žen, které do knihy vnesou své zkušenosti, vhledy a příběhy.

Proto bych vás moc ráda požádala, zda byste byly ochotné věnovat chvilku svého drahocenného času a na chvíli se zastavily a sepsaly mi, co vás na téma volná menstruace napadá. Může to být formou vaše osobního příběhu nebo klidně jen v pár bodech. Pro inspiraci přikládám pár otázek, které by mne zajímaly. Můžete na ně odpovědět nebo nemusíte, úplně jak to cítíte.

Na formě zpracování vašeho příspěvku se pak domluvíme individuálně: vaše vhledy můžu do knihy zařadit zcela anonymně a shrnout se zkušenostmi společně s ostatními ženami, nebo pokud budete mít zájem, můžu váš příběh citovat doslovně i s vaším jménem a odkazem na nějaký projekt, který je vašemu srdci blízký. Cokoli je možné.

Asi nemusím zdůrazňovat, že cenné jsou pro mne jakékoli zkušenosti: ty co vnímáte pozitivně i negativně, jako úspěchy i jako nezdary. Je úplně jedno, jak dlouho volnou menstruaci praktikujete a zda stojíte úplně na začátku nebo zda jste už hezký kousek cesty ušla nebo ještě vůbec nevyrazila.

Z celého srdce vám děkuji a těším se, že budeme společně šířit tuhle nádhernou moudrost a schopnost našeho těla!

S láskou, Katka Marešová.

Své odpovědi mi můžete posílat přes Messenger nebo na můj e-mail.

OTÁZKY:

 1. Kdy a jak jsem se o volné menstruaci dozvěděla?
 2. Proč jsem se rozhodla ji vyzkoušet? (Pokud zatím nepraktikujete, co byste potřebovala vědět, abyste se do toho pustila.)
 3. Jak jsem se postupně naučila ji praktikovat?
 4. Co mi volná menstruace přináší? (Pokud zatím nepraktikujete, jak prožíváte období menstruace):
  1. ve fyzické rovině
  2. v psychické rovině
  3. v duchovní rovině
 5. Technické věci:
  1. Jak poznám, že je potřeba krev z těla uvolnit?
  2. Jak krev v sobě zadržím, než si vytvořím prostor pro její uvolnění?
  3. Jakým způsobem nechávám krev z těla vytéct?
  4. Jak často potřebuji nechat krev odtéct?
 6. Jaký je můj vztah k vlastní krvi – využívám ji na něco?
 7. Jakým způsobem upravuji svůj den během menstruace?
 8. Jsou nějaké činnosti, které nejsou v souladu s volnou menstruací? Nějaké situace, kdy se mi volná menstruace nedaří praktikovat?
 9. Co bych chtěla vzkázat ženám, které se s volnou menstruací teprve seznamují?
 10. Co bych ještě chtěla dodat?

Moje jméno a věk:

Moje povolání/poslání/projekt, který chci sdílet:


Kateřina Chica Marešová

Kateřina Marešová

„Jsem cyklická lektorka, nadšená tanečnice a hlavně šťastná máma 4 malých dětí. Cykličnost do mého života vnáší radost, klid, svobodu a důvěru, že všechno se děje tak, jak má. Díky cykličnosti se učím být laskavější sama k sobě i ke svému okolí, a jsem schopná lépe směřovat a využívat svou aktuální energii.

Miluju objevování hlubin ženské duše, pohyb, tanec, práci s tělem a hraní, a tak i moje kurzy jsou hodně prožitkové, praktické a hravé: tančíme, zpíváme, tvoříme, hýčkáme všechny smysly, smějeme se i pláčeme, a sdílíme své příběhy.

Skrze projekt Rozkvétající žena šířím cykličnost mezi dospívající dívky ve školách, v rodinným centrech či v rámci zájmových kroužků, a snažím se je naučit rozumět svému tělu a jeho proměnlivým potřebám, zamilovat si svou menstruaci a využívat darů a schopností, které ženě přináší její cyklická podstata.

S nadšením také sdílím své zkušenosti se svobodnou menstruací, kterou už čtyři roky praktikuji, a díky které se během menstruace cítím volná, lehká, silná a ve spojení sama se sebou i s přírodou!“

Katka je rovněž od roku 2018 certifikovaná lektorka Cyklické ženy® a od roku 2019 certifikovaná Měsíční matka (Moon Mother®), vycvičená Mirandou Gray, a specializuje se rovněž na výuku cykličnosti na školách. Pokud máte zájem ji pozvat i do své školy, určitě se jí ozvěte, kontakt najdete na stránkách katerinamaresova.com, kde se dozvíte více i o kurzech, které Kačka nabízí.

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI MENSTRUACI!

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!