Prosba o sdílení zkušeností s (volnou) menstruací

text © 2019 Kateřina Marešová / foto © pixabay.com

Jaké jsou vaše zkušenosti s (volnou) menstruací

Milé ženy,

chystám knížku na téma volné menstruace, ve které bych chtěla ostatním ženám ukázat, že menstruace nemusejí být jen otravné „krámy“, ale opravdový poklad, kde bych chtěla ženám nabídnout praktickou příručku, jak se naladit na svoje tělo i duši, začít praktikovat svobodnou menstruaci a poznat a přijmout sama sebe.

Prozatím vycházím především ze svých vlastních zkušeností, jak se vyvíjel můj vztah k menstruaci a jak jsem se postupně propracovala ke svobodné menstruaci, ale moc ráda bych to obohatila i o pohledy dalších žen, které do knihy vnesou své zkušenosti, vhledy a příběhy.

Proto bych vás moc ráda požádala, zda byste byly ochotné věnovat chvilku svého drahocenného času a na chvíli se zastavily a sepsaly mi, co vás na téma volná menstruace napadá. Může to být formou vaše osobního příběhu nebo klidně jen v pár bodech. Pro inspiraci přikládám pár otázek, které by mne zajímaly. Můžete na ně odpovědět nebo nemusíte, úplně jak to cítíte.

Na formě zpracování vašeho příspěvku se pak domluvíme individuálně: vaše vhledy můžu do knihy zařadit zcela anonymně a shrnout se zkušenostmi společně s ostatními ženami, nebo pokud budete mít zájem, můžu váš příběh citovat doslovně i s vaším jménem a odkazem na nějaký projekt, který je vašemu srdci blízký. Cokoli je možné.

Asi nemusím zdůrazňovat, že cenné jsou pro mne jakékoli zkušenosti: ty co vnímáte pozitivně i negativně, jako úspěchy i jako nezdary. Je úplně jedno, jak dlouho volnou menstruaci praktikujete a zda stojíte úplně na začátku nebo zda jste už hezký kousek cesty ušla nebo ještě vůbec nevyrazila.

Z celého srdce vám děkuji a těším se, že budeme společně šířit tuhle nádhernou moudrost a schopnost našeho těla!

S láskou, Katka Marešová.

 

Své odpovědi mi můžete posílat přes Messenger nebo na můj e-mail.

 

OTÁZKY:

 1. Kdy a jak jsem se o volné menstruaci dozvěděla?
 2. Proč jsem se rozhodla ji vyzkoušet? (Pokud zatím nepraktikujete, co byste potřebovala vědět, abyste se do toho pustila.)
 3. Jak jsem se postupně naučila ji praktikovat?
 4. Co mi volná menstruace přináší? (Pokud zatím nepraktikujete, jak prožíváte období menstruace):
  1. ve fyzické rovině
  2. v psychické rovině
  3. v duchovní rovině
 5. Technické věci:
  1. Jak poznám, že je potřeba krev z těla uvolnit?
  2. Jak krev v sobě zadržím, než si vytvořím prostor pro její uvolnění?
  3. Jakým způsobem nechávám krev z těla vytéct?
  4. Jak často potřebuji nechat krev odtéct?
 6. Jaký je můj vztah k vlastní krvi – využívám ji na něco?
 7. Jakým způsobem upravuji svůj den během menstruace?
 8. Jsou nějaké činnosti, které nejsou v souladu s volnou menstruací? Nějaké situace, kdy se mi volná menstruace nedaří praktikovat?
 9. Co bych chtěla vzkázat ženám, které se s volnou menstruací teprve seznamují?
 10. Co bych ještě chtěla dodat?

Moje jméno a věk:

Moje povolání/poslání/projekt, který chci sdílet:


Kateřina Marešová

Kateřina Marešová

„Jsem nadšená tanečnice, cvičitelka, průvodkyně ženským cyklem a šťastná máma čtyř malých dětí. Inspiruji maminky, jak si užívat mateřství s lehkostí a radostí a být doma v pohodě po celý měsíc. Pomáhám ženám objevovat skrze pohyb, mateřství a cyklus jejich ženskou duši, sílu a krásu. Jsem autorkou online kurzů 5 minut denně a Maminka ve formě. Pořádám taneční semináře Roztanči svůj den a prožitkové kurzy 4 tváře ženy: Jak si užívat a využívat svých proměn.“

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI MENSTRUACI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Vědomý svět s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!