optObalnavrhKS.jpgO knize Mirandy Gray Cyklická žena

Možná jste už přečetly pěknou řádku seberozvojových knih, které vám měly pomoci změnit náš život – ale nějak to nefungovalo. Vybraly jste si nějakou metodu nebo techniku z knihy, začaly jste ji zkoušet ve svých myšlenkách i v jednání, říkaly jste si poctivě afirmace… – a za dva tři týdny jste zjistily, že vaše motivace i nadšení se někam vytratily a sen o úspěchu se opět rozplynul.

Jak je možné, že systémy osobního rozvoje nefungují pro ženy?

Protože ženy mají něco, co muži nemají – a tento naprosto zásadní faktor všechny tyto seberozvojové metody opomíjejí.

Ženy totiž fungují cyklicky, v rámci zhruba osmadvacetidenního cyklu, během nějž se jim střídají jejich energie, vlastnosti, schopnosti, nálady, emoce, chutě, způsob uvažování, sexuální touha nebo fyzická síla.

V knize Cyklická žena vám Miranda Gray předkládá osmadvacetidenního průvodce vaším cyklem, který je speciálně  vytvořen tak, abyste si začaly uvědomovat své optimální doby a s nimi spojené schopnosti a dokázaly je využívat k dosažení úspěchů a naplnění cílů, po kterých v životě toužíte.

Koupit knihu Cyklická žena

Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Zjistíte totiž, že každá z jeho čtyř fází vám přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti:

  • Dynamická fáze vám dává jasné a racionální myšlení a fyzickou sílu.
  • Expresivní fáze vám přináší schopnost empatie a porozumění druhým a dovednost přesvědčivé komunikace.
  • Kreativní fáze, čili fáze předmenstruační a nejméně oblíbená, je ve skutečnosti darem tryskající kreativity a intuitivních nápadů.
  • A fáze reflektivní, tedy doba menstruace, nám poskytuje možnost vidět ve svém životě nové cesty a rozhodnout se pro radikální změny.

Kniha Cyklická žena poskytuje praktické návody na každý jednotlivý den cyklu:

  • Jaké jsou v tento den naše aktuální zesílené schopnosti?
  • Co nám určitě půjde?
  • Čemu se máme raději vyhnout?
  • Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými?
  • Jak můžeme efektivněji dosahovat svých cílů?
  • Jak můžeme zvýšit svůj pocit vnitřní pohody?O autorce

miranda

MIRANDA GRAYspisovatelka, umělkyně, podnikatelka.

Miranda Gray žije v Anglii a působí jako kreativní ředitelka marketingové a webdesignérské společnosti Footmark Media. Zkoumání menstruačního cyklu a jeho vlivu na ženské vnímání, pocity, potřeby, kreativitu, sexualitu a spiritualitu se věnuje už více než dvacet let.

Miranda vede ženské skupiny a workshopy po celém světě. Její práce pomohla už desítkám tisíc žen, aby lépe porozuměly samy sobě, začaly prožívat svůj menstruační cyklus pozitivně, žily v souladu s ním a se svými měnícími se potřebami, a dosahovaly tak harmonie ve svém osobním i pracovním životě.

Autorka knih Rudý měsíc, Cyklická žena a Spiritual Messages for Women a iniciátorka celosvětového hnutí nazvaného „Požehnání ženského lůna“.

Video: rozhovor s Mirandou Gray (v češtině):

Knihy Mirandy Gray:

Cyklická žena

Ve své druhé knize The Optimized Woman (Cyklická žena, česky OSULE 2013) představuje možnosti využívání moudrosti fází našeho menstruačního cyklu pro přirozený pracovní ženský time management i náš osobní rozvoj.Koupit knihu

Spiritual Messages for Women

Její třetí kniha nazvaná Spiritual Messages for Women (OSULE 2012) přináší inspiraci ve formě poselství pro každý den našeho menstruačního cyklu. Knihu doprovázejí nádherné illustrate české ilustrátorky Lenky Blažejové.Koupit knihu

Články Mirandy Gray v češtině

Články Mirandy Gray naleznete také na našem blogu.

Webové stránky Mirandy Gray (v angličtině):

http://www.mirandagray.co.uk/ – stránky Mirandy Gray.

http://optimizedwoman.com/ – stránky knihy The Optimized Woman.

http://www.spiritualmessagesforwomen.com/ – o knize Spiritual Messages for Women.

http://www.wombblessing.com/ – stránky o celosvětovém Požehnání lůna (včetně informací v češtině).

Koupit knihu Cyklická žena


Čtenáři o knize Mirandy Gray Cyklická žena

„Je to pro mne výzva přestat brát celý život jako selhávání…“
Kniha je pro mě doslova objevná. Lituji, že jsem tyhle informace nedostala dřív. Hlavně mám konečně vysvětlení, proč neustále ve všem, co si naplánuju, jako by ze svého pohledu „selhávám“. Proč to, co mi jeden týden skvěle jde, na co se vysloveně těším, plánuju si to apod., mi najednou zničehonic nejde, strašně mě to otravuje a štve a raději bych dělala něco úplně jiného. Čili výzva pro mě je přestat brát celý život jako selhání/selhávání a přijmout svoji proměnlivost a těžit z ní.
Anastázie Bartoňová
„Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla…“
Právě jsem tuto knihu dočetla a musím přiznat, že je to nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Následující měsíce se k ní určitě budu vracet.
Lucie Nadymáčková
„Tato kniha mi zachránila život.“
Tato kniha mi zachránila život. Proč? Protože jsem pochopila, že nejsem nenormální. Tato kniha dokonale potvrdila moje pocity – jak se cítím před novem, před úplňkem, v každé fázi. Je to precizní práce paní Mirandy, a kdyby si ji přečetly všechny ženy na světě, nemuseli by tak trpět ani ženy, ani muži. Většina žen nerozumí svému cyklu a podvědomě ho odmítá. To znamená, že nerozumí ani samy sobě – tak jak jim potom může rozumět jejich partner? A jaká je asi atmosféra v rodině, když má PMS? Začala jsem svou menstruaci oceňovat jako velký dar, přestala jsem s ní bojovat. A najednou je to pěkné – jako plavat v proudu…
Helga, Bratislava
„Nikdy jsem nebyla na návody, ale za tenhle děkuji.“
Kniha je úžasná. Nikdy jsem nebyla na návody, ale za tento návod děkuji. Je zde spousta inspirací a podnětů, řada věcí, co jsem intuitivně tušila. Výrazně mi šetří energii.
Jana Pechová
„Chápat sebe samu jako ženu je pro mě základem, na kterém stavím svůj život.“
Začala jsem se doslova pídit po dalších informacích o menstruaci, o cykličnosti ženy. A za pomoci vašich slov, s knihou Mirandy Gray jsem vyrazila na svou měsíční cestu uvědomění si sama sebe. Ta cesta má v sobě mnoho aspektů, které se navzájem prolínají, ale pochopení sebe samé jako ženy chápu jako kostru, na které stavím svůj život. Chci vám tímto poděkovat za vše, co děláte pro nás – ženy i muže – abychom lépe pochopili sami sebe. Moc jste mi pomohla, děkuji.
Melanie Š.
„Kniha je úžasná, pravdivá a krásně čtivá – úplně se v ní vidím.“
Tereza, PR manažerka
„Chápu, proč někdy jsem plná elánu… a jindy jsem zoufale nesoustředěná.“

Kniha Mirandy Gray se ke mně dostala někdy před 4–5 měsíci. Po jejím přečtení jsem byla nadšená. Konečně se chápu, vše poběží hladce, vše si perfektně naplánuji. Těšila jsem se na svoji kreativní fázi – ale najednou přišla menstruace. Po 14 dnech. Nechápala jsem. Byla jsem rozladěná. Jednak proto, že „už zase“, a taky proto, že se mi zboural týden starý plán, jak mi teď vše bude krásně fungovat.

Po prvotním zklamání jsem si ale řekla: „Nevadí, jdeme dál.“ A protože myšlenka Cyklické ženy je podaná tak detailně a v mnohém jsem se pochopila, nezanevřela jsem na ni. Kniha putovala do knihovny, tu a tam do ní kouknu, uvědomím si, kde se v mém cyklu momentálně nacházím a jak se cítím. Kupodivu mi to tak nějak vychází, ale podrobně to neřeším, nechávám vše plynout.

Před dvěma dny mě to táhlo znovu se začíst, popřemýšlet o svém životě a svém směřování více do hloubky. Konečně, blíží se zimní slunovrat, nejtemnější část roku, a já jako každoročně prožívám nejvíce kotrmelců, emočního vypětí a frustrace. A jak si tak pročítám Cyklickou ženu, mám najednou silný pocit, že to všechno funguje. Začnu tedy porovnávat svůj diář s cyklickým měsíčním plánem. Právě se nacházím na přelomu expresivní a kreativní fáze. Už tedy chápu, proč jsem před pár dny vytáhla svůj šicí stroj a pustila se do šití pyžama pro svého synka. Sama jsem byla překvapená, jak mi to šlo od ruky. Chystala jsem se na to víc jak půl roku.

Z knihy se dozvídám, že je nejlepší doba naplánovat si následující týden, který bude ve znamení kreativity. Nejsem ještě tak roztržitá, takže mi to jde hladce.

Mladší syn usnul, starší je ve školce. „Konečně“ mám klid na práci. Otevřu počítač, kouknu se na maily, ale nejde to. Nedokážu řešit úkoly, které tu mám, a odpovídat na vše, co se na mě hrne. Jak by to taky mohlo jít, jsem v kreativní fázi ;-). Otevřu si čistý dokument a píšu tento článek. Píšu v kuse, nad ničím nepřemýšlím. Plyne to jako voda. Pustila jsem si relaxační hudbu, zapálila svíčku v solné lampě a uvařila velký hrnek sladkého mátového čaje. Včera mi přestal fungovat telefon, nevadí. Vlastně jsem ráda. Nemám žádnou velkou touhu s někým komunikovat a něco řešit. Je mi krásně, jsem klidná, ale vím, že je to jen díky tomu, že mám prostor pro sebe. Dělám to, co mi momentálně jde. Tuším, že pokud by po mně teď někdo něco chtěl, budu podrážděná. Tato emoce se nade mnou vznáší a já cítím, že můj klidný stav je velice křehký.

Pročtení Cyklické ženy doporučuji všem, nejen ženám. Pochopila jsem, jak funguji. Chápu, proč někdy jsem plná elánu a úkoly, které mám, mi jdou od ruky a jindy jsem zoufale nesoustředěná. Vím, že teď, kdy jsem ventilovala svoji kreativitu, se můžu jít věnovat jiným věcem, které s mojí aktuální fází sice úplně nekorespondují, ale je potřeba je udělat. Půjdou mnohem lépe :-).
Petra Morávková, Zelená země, převzato z Petřina blogu

Recenzenti o knize Mirandy Gray Cyklická žena

Provokující kniha, která (nejen) ženám přináší velmi výjimečný pohled na menstruační cyklus a která je zároveň studnicí praktických dovedností a nápadů, jak svůj posvátný cyklický čas skutečně využívat v osobním i pracovním životě. Jako ženy máme přirozený instinkt poznat, kdy je čas vstoupit do své síly a vrhnout se do akce, kdy je čas zjemnit a pečovat o své vztahy, kdy nechat proudit kreativitu a najít způsob, jak ji vyjádřit ve světě, a kdy je naopak čas na odpočinek a regeneraci. Tento skrytý a přirozený řád můžete objevit a začít žít v menstruačním cyklu. Užijte si to! Je to nádherný rytmus ženského života!
Barbora Nádvorníková,
lektorka kurzů osobního rozvoje a zakladatelka projektu Měsíc v nás®
Krásna knižka. Oslobodzujúca a zároveň praktická. Spájajúca hlboké poznanie s užitočnými radami ako v dnešnom uponáhlanom svete využiť úžasný potenciál, ktorý v sebe tíško nosíme. Radostne-povinné čitanie pre všetky ženy… a ich chápajúcich partnerov:-).
Diana Fabiánová,
režisérka dokumentárního filmu Měsíc v nás, www.mooninsideyou.com
Knížka je pro mě „povolením“ k tomu, že nemusím být pořád v dobré náladě, produktivní a plná energie. Najednou rozumím tomu, že je úplně přirozené být chvíli v akci a pak odpočívat. Jeden týden tvořit a chtít se milovat, druhý spíš naslouchat a jít spát. Vědomí vnitřního cyklu přineslo nové porozumění o mého partnerského vztahu. Těším se na den, kdy se o ženském cyklickém čase budeme učit i na základní škole.
Monika Divišová,
výživová poradkyně a majitelka centra Wellnessia, www.hubnuti.org
Potkal jsem (nejen) v businessu mnoho žen, které prostředí donutilo chovat se jako muži. Myslím si, že je to škoda. Tato kniha je skvělým příspěvkem k posunu do přirozenějšího stavu věcí.
Miroslav Spousta,
průvodce vědomým podnikáním, www.koucinkakademie.cz
21. století je stoletím žen, kdy ženská energie vstupuje do všech oblastí života, ekonomiku nevyjímaje. Kniha je jedinečným návodem pro ženy, aby rozuměly samy sobě, a jedinečnou příležitostí pro muže, aby rozuměli ženám, ale i celkovému dění kolem sebe.
Marcela Hrubošová,
zakladatelka vzdělávacího portálu Finance pro radost
Skvělá kniha pro všechny muže, kteří větší část svého života tráví „v hlavě“.  Vždyť i mužské srdce a tělo mají svůj rytmus, a tedy své cykly… Jen jim my muži většinou málo nasloucháme. A přece: i mužská duše má svou sluneční a měsíční tvář…
Jiří Lněnička,
překladatel a praktik zen shiatsu
Poznání a přijetí fyzické, emoční, duchovní a intelektuální ženské cyklicity dělá svět daleko bohatší a zároveň pochopitelnější – a to jak pro ženy, tak i pro muže. Tato kniha je nutností pro každého, kdo chce být ve světě mužské linearity a ženské cyklicity schopen tvořivě spolupracovat.
Tereza Kalinová,
konzultantka, www.vedomybusiness.cz
Ač muž, doporučuji tuto knihu všem ženám a mužům také. Čím více o sobě jako muži a ženy budeme vědět, tím více se budeme chápat a obohacovat se navzájem.
David Kirš,
autor Miliónového impéria a EmailAcademy.cz, smartemailing.cz
Díky této velmi výjimečné knize může žena skutečně pochopit sama sebe, své dary, svou moudrost a svou krásu. Díky této knize může i muž opravdu poznat svou ženu a dokáže jí porozumět. Věřím, že pokud já i můj muž rozumíme tomu, co se odehrává v našich světech, pak se dějí zázraky.
Alice Kirš,
zakladatelka a organizátorka projektu Ženy ženám®

Koupit knihu Cyklická žena