Žít, meditovat, pracovat: Balijský deník Cyklické ženy

Dana-Sofie Šlancarová

O knize

Keramas Beach, Bali

Představte si, že byste se zničehonic ocitli v ráji. Ráj znamená, že teplota okolního prostředí nikdy neklesá pod dvacet stupňů Celsia – ani v noci. Kolem vás jsou téměř 24 hodin denně 7 dní v týdnu úžasní usměvaví lidé, s nimiž se můžete bavit o zásadních věcech svého života nebo je požádat o cokoli, co k životu potřebujete. Do bazénu to máte 30 vteřin i s nazutím sandálů.

Mocný a krásně teplý oceán je na dosah a na doslech. Kokosové palmy a rozkošná terasovitá rýžová políčka všude kolem. Nemusíte vařit, uklízet, topit, zalívat květiny, plet záhonky, jezdit na nákupy do supermarketu a chodit na poštu. K pohybu kamkoli chcete vám stačí moped, který má spotřebu 3 litry na 100 kilometrů a benzín v tomhle ráji stojí 14 korun za litr. A ještě vám ho prodají i v tom nejmenším obchůdku – v lahvi od Johnnieho Walkera.

Tento ráj existuje – a existuje tady na Zemi. A vy v něm můžete být. Jediné, co je třeba udělat, je vydat se na cestu.

Vydat se na cestu přes půl světa. Na cestu za hranice. Za hranice země, v níž žijete. A za hranice sebe sama. Za hranice toho, jak jste doposud mysleli a žili a co vám přišlo normální, běžné a přirozené. Vydat se za hranice může být náročné a někdy i vysilující.

Nemusí se nám tam chtít. Je mnohem jistější pohybovat se v prostoru, který dobře známe. Tam venku můžou být hadi, štíři, netopýři, zlí lidi a finanční krize. Může tam být zima, mokro, tma a hlad. Může tam být nejistota, vypětí, nutnost překonávat překážky a pocity odloučení od toho, co je nám blízké.

A přesto vás na tuhle cestu zvu: protože končí v ráji a nese ovoce.

Vydejte se se mnou na měsíční cestu do tropického ráje zvaného Bali. Na malý indonéský ostrov v Indickém oceánu. Na ostrov, který milují surfaři a lidé, jimž učarovalo globální podnikání – kterému se u nás taky někdy nepřesně říká „podnikání z pláže“.

Roger_mala

Co vás na této cestě čeká?

  • krásy a zvláštnosti ostrova Bali,
  • know-how moderního podnikání (a Roger Hamilton:-),
  • posouvání hranic své komfortní zóny,
  • poznávání strachů a obav,
  • vnímání a prožitek vlastního cyklu,
  • doby světla i doby temna – které obojí nedílně patří do našich životů a k naší seberozvojové cestě.

Cyklická žena se právě vydavá na měsíční podnikatelský kurz na kouzelný indonéský ostrov Bali. Co ji tam čeká? Tento Deník je možnost, jak se i vy můžete vydat s ní na cestu za hranice sebe sama…

Jak Deník vypadá?

Deník představuje 39 zápisů z 39 dnů z pobytu na podnikatelském kurzu iLab Incubator na Bali, doplněný řadou barevných fotografií. 

Koupit Balijský deník Cyklické ženy


Paul Dunn o Balijském deníku Cyklické ženy:

Paul Dunn je marketingový guru, který stojí za úspěchy mnoha firem. Více než třicet let cestuje po celém světě jako mentor a speaker a učí a inspiruje lidi, jak budovat úspěšné firmy, které prospívají celému světu. Jeden ze zakladatelů jedinečné iniciativy B1G1, umožňující i malým podnikatelům efektivně přispívat na společensky prospěšné projekty.


obalkaAutorka o knize:

Sofie_malaPůvodně jsem odjela na Bali napsat úplně jinou knihu – ilustrovaného průvodce menstruačním cyklem ženy pro muže, nazvaného Manuál k cyklické manželce (aneb jak mít celý měsíc kolem sebe šťastné ženy). Jenže člověk míní a Vesmír mění. Jakmile jsem se pustila do psaní Manuálu, vetřela se mi pod prsty myšlenka na tuhle knihu a trvala na tom, že se musí narodit. A byla tak neodbytná, že mi nedovolila ani spát, ani odpočívat. Já, medvěd, milovník spánku, jsem spala na Bali tak 4–5 hodin denně, sama od sebe… Noci jsem trávila psaním a nemohla jsem si pomoct. (A neměla bych to říkat, ale některé deníkové zápisy vznikaly přímo ráno na přednáškách, tak byla tahle kniha neodbytná. :-))
Během podnikatelského kurzu iLab Incubator, kvůli němuž jsem na Bali přijela a jehož iniciátorem je Roger Hamilton, v Čechách známý zejména jako autor typologie Dynamiky bohatství se v mém životě otevřelo mnoho věcí, které doposud spaly zasuté nebo polozapomenuté. Začala jsem hodně pracovat se svými vizemi a posláním, a také se svými talenty a vášněmi. A právě moje talenty a vášně vyskočily jako roztomilí čertíci z krabičky a začaly se dožadovat pozornosti: „Piš! Piš! Foť! A nezapomeň vnímat svou cykličnost a všechno dobře zaznamenávat! A taky ten vědomý a ženský business, hledej a zapisuj!“

Sofie_overwhelmed_mala

Jenže s těmito radostnými čertíky vyskočili zároveň taky méně radostní vodníci, z blátivých a temných hlubin mé duše – všechny ty moje strachy a obavy, které mi doposud bránily v tom, abych žila, co chci doopravdy žít, a které mi bránily vidět a používat svou vnitřní sílu a svůj skutečný potenciál. Takže i s těmi se na stránkách knihy potkáte.
Na Bali mi taky konečně došlo (možná jak jsem byla tak daleko od všeho ruchu svého dosavadního středoevropského života), že můj dar je psát a sdílet svůj vlastní osobní příběh – a že to mám konečně opravdu začít dělat. Vždycky jsem milovala Ludvíka Vaculíka, a ten takto napsal většinu svých knih – osobní zážitky den za dnem. Pocítila jsem najednou, jak je důležité předávat určité znalosti na příbězíchKdyž se totiž ponořím do příběhu, do vyprávění, můžu z něj nasávat v něm obsaženou moudrost a poznání téměř tak přímo jako přímým prožitkem. Když mi ale někdo totéž know-how vyextrahuje do jedné, byť osvícené, věty, nebude to mít onu sílu a účinek.
Takže tahle kniha je můj osobní deník o cestě za mou ztracenou vnitřní silou a sebedůvěrou.
Když jsem přemýšlela nad tím, koho by moje kniha mohla oslovit, vnímala jsem zejména ženy, které chtějí překročit hranice toho, kde se doposud pohybovaly a co doposud žily, které se chtějí dostat ve svém životě dál, ke svému skutečnému potenciálu. Ženy, které zajímá osobní rozvoj a které chtějí nastoupit na cestu cykličnosti – tedy porozumění svému menstruačnímu cyklu a žití v souladu s ním, aby se cítily ve svých životech, ve svém zaměstnání i ve svých vztazích mnohem šťastnější a spokojenější… A ženy, které tak či onak zajímá business, kteréžto slovo bych v tomto případě přeložila jako „seberealizaci ve vnějším světě“, ať už to pro každou z nás znamená cokoli.
Ale Balijský deník Cyklické ženy není rozhodně kniha jen ženská – je srozumitelná i pro chlapy, i když je psána hodně ze ženského pohledu.
0911_02_possibilityO čem všem tedy v Deníku píšu? Co jsem na Bali zažila, koho jsem tam potkala, jak to tam funguje a nefunguje, co jsem se tam naučila, jaké mi přicházely vhledy a inspirace, jak jsme se tam unschoolovali s mým synem Tobiášem, který tam byl celých těch pět týdnů se mnou, jak jsem v každodenní praxi žila svůj cyklický život… V knize jsou mé „vulnerability“ a „challenge“ stories, tedy příběhy mé zranitelnosti a příběhy mých výzev – a postupně chci k textu přidávat ještě další takové příběhy od ostatních účastníků iLabu nebo od našich lektorů (některé příběhy Rogera Hamiltona nebo Sandry Morrell najdete už přímo v textu Deníku).
A na konci každé kapitolky je vhled, který mi ten den přišel, a úkol, který jsem si stanovila plnit ve dnech budoucích. Musím říct, že tato část se ukázala jako velmi silně transformační – většina věcí, které jsem si takhle zapsala, se mi okamžitě začala v životě plnit. Mohu tedy doporučit, abyste se tím také inspirovali.
Přeju vám příjemné čtení.
Dana-Sofie Šlancarová

Čtenáři o Balijském deníku:

Tak jsem Štědrý den začal četbou tvého Deníku a teď jsem skončil. Úplně. Ono už tam víc není! Já chci víc! Vůbec jsem na začátku nečekal, jak moc mě tvoje knížka zážitky osloví, jak moc věcí v ní mi bude tak blízkých, jak moc podobných myšlenek a zážitků jsem zaznamenal sám u sebe na své cestě do Číny.
Děkuju, děkuju, děkuju!

(Erik Hutter, ajťák a kouč)


Balijský denník je úžasná kniha, pretože spája fyzické cestovanie na Bali a duchovné cestovanie v rámci kurzu či vnútorných vhledov autorky, a umožňuje nám tak objavovať hned dvakrát!

(Denisa Voleková, top manažerka a dobyvatelka Severního pólu)


Děkuji za vaše nádherné povídání v Balijském deníku. Je kouzelné a chtěla bych je mít stále při ruce i v tištěné formě.

(Ludmila Kratochvílová)


Keď som Denník z Bali (Žít, meditovat, pracovat) čítala prvýkrát, tak mi hodinová cesta električkou trvala asi 15 minút. Nebola som v urychlovači času, len som zažívala to, čo som zažila pri pár knižkách – totálny stav vnorenia a zabudnutia na okolie.

Keď som ho teraz prečítala druhý krát, tak som zažila podobný pocit. Len bol ešte intenzívnejší. Pri každej kapitole som si vravela, áno, veď to presne zažívam aj ja! A smiala som sa, na okamih zamyslela, uvedomila si svoje vlastné strachy a obmedzenia. V polovici som to už nevydržala a volala sestre, že čítam úžasnú knihu a že si ju musí si prečítať.

 Na záver som zostala len sedieť, a keby som vedela meditovať, tak by to asi bolo niečo podobné tomuto stavu.  Miesto toho som sa zdvihla, upiekla na počesť prečítanej knihy jablkový koláč.:-)

Najviac ma dostalo, ako napriek tomu, že si to zažívala na Bali, sú tie „vhledy“ a „úkoly“, akoby si mi ich vytiahla z hlavy. A to sa o tom s nikým nerozprávam.  Je to kniha, ktorú som nenapísala, ale chcela napísať. 

No a dnes večer sa na ňu chystám tretí krát. A teraz idem čítať vhledy a úkoly. Prečo? Leboooooo… mi potvrdzujú čo zažívam a prežívam a chcem zažívať a prežívať. A chcem sa znova pohnúť z miesta a žiť v súlade – so sebou, okolím.

(Miriam Zábrženská, HR manažerka)


O autorce:

Sofi_louka_mala

Mgr. Dana-Sofie Šlancarová – vystudovala češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde poté vyučovala teorii a praxi překladu a korpusovou lingvistiku. Následovaly profese překladatelky, korektorky a fotografky na volné noze.

Nyní autorka, překladatelka a lektorka kurzů osobního rozvoje, zaměřených na ženskou cykličnost, vědomý business a vědomý život. Majitelka nakladatelství OSULE, v němž vyšla audionahrávka Freda Kofmana Vědomý business a také kniha Cyklická žena Mirandy Gray.

Dana-Sofie je zakladatelkou a spoluautorkou projektu Cyklická žena®. Se svým synem Tobiášem a psem Čerňuchou žije v Českých Budějovicích.

„Je úžasné mít čas, kdy jsem ohnivou tygřicí plující světem businessu, čas, kdy jsem pečující a všechny a vše milující matkou, čas, kdy jsem mocnou čarodějkou, kteří tvoří a zhmotňuje, a čas, kdy jsem starou ženou, která s pochopením a vhledem už jen odpočívá. Jsem jaro-léto-podzim-zima, každý měsíc.“

Kontakt: dana-sofie@osule.cz, +420 776 354 541, www.cyklickazena.czwww.osule.cz / www.sneni-a-duse.cz

Koupit Balijský deník Cyklické ženy